Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig kell járatni? (info...

Meddig kell járatni? (info lejjebb)

Figyelt kérdés
Szerdán kapom vissza a motoromat. (Yamaha Aerox) A hengert megsütöttem, fel lett fúrva, hűtés ki lett cserélve. Ismerősöm azt mondta 2000km-t járassam 40-50km/h mellett... szerintem ez túlzás.. vagy mégsem?! Tényleg kell neki 2000km? vagy elég kevesebb is? válaszotokat előre is köszi!
2009. jún. 27. 00:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy mennyire szoros az illesztés a dugó és a henger között.Milyen dugattyút tettek bele, annak milyen a hőtágulása?Ez egy kis robogó,tehát a 40-50 nem megerőltető neki.:-)Ha hosszabb távon használod, akkor sűrűn meg kellene állni, és hagyni, hogy egy kicsit visszahűljön a motor.Ne terheld nagyon, tehát a motor ne erőlködjön.Vigyázz rá.Egy autószerelő.
2009. jún. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi! hosszabb táv alatt mit értesz? 10km? 20km? 30km? és légyszíves egy km-t írj már hogy mennyit járassam.. Egy másik szerelő azt mondta hogy cseréljek 50km-nél olajat a fémreszelék miatt.. meg 100nál is,.. szükséges ez?
2009. jún. 27. 08:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom de javíts ki ha tévedek ez a típus 2 ütemű és vízhűtéses. A 2 ütemű robogók keverék olajozásúak ami úgy működik, hogy egy külön tartályból amit 2t olajjal kell mindig utánatöltened egy kis szivattyú a fordulatszámnak megfelelő mértékben adagolja az olajat, tehát nem igazán értem miért kellene cserélni.

És, hogy a kérdésedre válaszoljak a 2000km csak egy támpont ettől lehet kevesebb vagy több is, mivel vízhűtéses valószínűleg tartom, hogy van hőfokmérője azt vedd irányadónak arra figyelj, hogy a motor hőmérséklete ne nagyon lépje túl a javítás előtti normál üzemi hőfokot. Mivel ezek a gépek képesek 80km/h fölött is menni szerintem mehetsz egy kicsit gyorsabban is mint 40-50km/h (csak a rendőr meg ne tudja) de ha emelkedik a hőmérséklet azonnal vegyél vissza vagy állj meg.

10km egy 50ccm-es kismotornál hosszabb távnak számít.

2009. jún. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1000km és 45-50km/h val menj maximum és ne húzd neki nagyon(ne csutkagázon gyorsulj 50-ig). Figyeld a hőfokmérőt és állítsd le ha túl meleg a henger mert bejáratáskor elég jól melegszik.

A benzinhez keverj egy kis olajat, olyat amilyet az olajtartályba is szoktál,azt hogy különolajozású motornál mennyit kell azt nem tudom de 5Lhez raksz 1-2 kupakkal az is több mint a semmi.

2009. jún. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
okés köszi..megfogadom tanácsotokat.. pörgetni nem fogom.. kis olaj benzinhez is (Stihl (Husquarna) olaj lesz vagy valami ilyesmi féle jó minőségű..magas fordulatszámhoz való..teljesen szintetikus robogó olajra azt mondták hogy ne.. és ezt(ezeket) ajánlották..)
2009. jún. 27. 14:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem simsonnál 500 km-t mondtak, kis fordulattal, nem gyorsan. Bár nem éppen ugyanaz a két motor:D
2010. júl. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!