Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E90-es szériánál mi a...

BMW E90-es szériánál mi a különbség a 325d és a 330d motorja között?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a 325-ösnek kisebb a teljesítménye. A kérdésem arra vonatkozik, hogy köbcentire ugyan az a két motor (mindkettő 2993 cm3). Tehát minden egyes alkatrész megegyezik és csak szoftveresen van lebutítva vagy vannak egyéb dolgok is? A 330d-ket nagyjából 270-280LE körülire chip tuningolják fel. Tehát ugyanez a teljesítmény kihozható egy 325-ösből is??

2012. máj. 16. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:

az én tudomásom szerint nem hozható ki...


túl könnyű lenne megvenni az olcsóbb motort, kevesebb biztosítást, meg teljesítményadót fizetni, és mindezt egy erős chipelt autóval plusz 30-50ezer forintért

2012. máj. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát biztos, hogy nemcsak a szoftver más... a blokk igaz ugyanaz, de más a turbó, és sztem a motor belső alkatrészeiben is van különbség...legalábbis pl 272 lovas(faceliftnél 286) 35d motor, és a 25d motor között már biztos... ergo a 200 loerőből egy "faluvégi csipszel" nem lesz közel 300 lóerő...
2012. máj. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor jól gondoltam :) Azt esetleg megtudná valaki mondani, hogy konkrétan milyen alkatrészekben más a két motor?
2012. máj. 16. 22:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Ami más benne az a turbó, az ECU, de egyébként a hivatalos honlapon tudsz róla infót szerezni. Egyébként meg ha az a terv, hogy veszel egy 325d-t és megchippeled, egy 330d teljesítményére, akkor nyugodtan megcsinálhatod, de nem lesz olyan, mintha egy 330d-d lenne.. Szerintem érdemesebb lenne egy 330d és azt chippelni, az már valamire való massííííína:D


NICO

2012. máj. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!