Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most szeretnék egy új porschét...

Most szeretnék egy új porschét venni melyik a jobb a cayman vagy a 911?

Figyelt kérdés
[link] itt meglehet nézni szerintetek?

2012. máj. 12. 14:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Félreértések elkerülése végett, az utolsó mondatom nem bántó szándékú volt!
2012. máj. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Lehet hogy 18 éves leszek és most mindenki egy kinyílt s*ggű p*csfejnek néz de kiskorom óta tetszenek a porschék és mindig is akartam egyet igaz nem értek hozzá és ezért írtam ide hogy a kereskedőnél ne járassam le magam!!!
2012. máj. 17. 14:46
 13/19 anonim ***** válasza:
Figyelj, nekem is régóta tetszik a Mitsubishi Lancer EVO sorozata, de nekem még nagyon sokat kell dolgoznom ahhoz, hogy egyáltalán esélyem legyen venni egyet. Ezzel pedig az emberek többsége így van. Neked pedig alig felnőttként a feneked alá tolják. Ez azért némi ellenszenvet vált ki azokból a bérből és fizetésből élőkből, akiknek a hónap végén néha azon kell gondolkodniuk, hogy ők lakjanak jól, vagy a gyermekeik. Szóval ha ilyen fiatalon Porschét szeretnél, akkor ezzel az ellenszenvvel együtt kell élj. Másrészt egy kereskedő másodpercek alatt tudni fogja, hogy az égvilágon semmit nem értesz az autókhoz csak menő verdát szeretnél. Inkább eleve azzal kezdd, hogy nem értesz hozzá, de: erre és erre akarod használni, elmondod az igényeidet a kocsival kapcsolatban. Erre majd mond valamit a kereskedő, te pedig elfogadod, vagy nem. De tankolni te fogod egyébként az autót? Vagy azt is a szüleid? Mert ha te, akkor az autóra kapott keretet felezd el, annyiból vegyél járművet a többit tartsd meg benzinre:)
2012. máj. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Tankolni tudom a saját pénzemből mert megkapom az örökségemet majd
2012. máj. 20. 11:52
 15/19 anonim ***** válasza:

Értem. Szóval előre megkapod az örökségedet a szüleidtől, ezt pedig szépen lassan benzin formájában bele fogod csepegtetni egy autó tankjába. Te tudod.

Vagy a nagyszülői örökséget juttatod majd ilyen sorsra?

Nekem mindegy, csak látod, nem véletlenül mondják: fiatalság, bolondság.

Azt ugye tudod, hogy ha előre kapod az örökséget, akkor később a szüleid halálakor az égvilágon semmit sem fogsz kapni? Egy forintot sem, és tulajdonjogot sem az ingatlanoban.

Jó tanács, aztán vagy megfogadod, vagy nem, csak legalább gondolkozz el, a SAJÁT érdekedben.

Nem lenne ésszerűbb, ha egy kevésbé drága autót vennél? A maradékból meg mondju veszel egy lakást, azt ki lehet adni, ha még egy ideig a szüleiddel élsz majd. Abból lenne bevételed, sőt a lakást is karbantartaná valaki. Mondjuk kijönne belőle bőven egy átlagosnál kicsit jobb autó tankolása is. Ha még mindig maradna pénzed, akkor érdemes esetleg biztos lábakon álló részvényekbe fektetni. Azok után ugyanis osztalék jár, tehát nem tőzsdézésre gondolok. Tudod, mi az az osztalék? Egy szalmaszálat nem kellene keresztbetenned, és minden évben lenne jövedelmed. Ebből pl finanszírozhatnád a tanulmányaidat és/vagy szórakozásodat, ruháidat. Ráadásul így több lábon állsz. Persze azt feltételezve, hogy szüleinél fogsz lakni.

Nem jobb egy ilyen, viszonylag stabil jövőkép, mint pillanatnyi örömöt adó élvezetek hajhászása közben nyakára lépni egy örökségnek? Mert ha az elfogy, akkor nem fog ám senki sem adni... Ha pedig a Porschéban leszel kénytelen lakni, az már közel sem olyan menő, mint egy garázsból kiállni vele:)

Nem bántásból írom ezeket, remélem ezt érzed is. Nekem teljesen mindegy, mi fog történni veled elkövetkezendő életedben. Neked viszont remélem nem...

2012. máj. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Hát maradjunk annyiban hogy apám meghalt és az ő öröksége 18 évesen vehetem majd át még 2 hónap és nem kis vagyon szóval a tankolásba nem fogok belehalni de köszönöm az aggódást
2012. máj. 20. 16:12
 17/19 anonim ***** válasza:
Társak! Ne szóljátok le a kérdezőt, én együtt tudok vele örülni és részvétem az apja halála miatt. Én is Porschéval járok, immáron 16 esztendeje. Én is kaptam/kapok hideget-meleget miattuk, de leszarom. Én annyira megszállottja vagyok a márkának, hogy pl nekem mindennél fontosabb, hogy Porschém lehessen. Mindegy, hogy milyen ruhát hordok, mindegy, hogy mit eszem, hogy hogyan lakom, de a Porsche az igen. Az ad életörömöt. Ha az megvan, akkor az élet többi nehézségével sokkal könnyebb szembenézni.
2012. máj. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Na kb én is így érzek :D
2012. máj. 26. 15:19
 19/19 anonim ***** válasza:
És megvan már, vagy mikor lesz?
2012. máj. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!