Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell nekem erre engedély?

Kell nekem erre engedély?

Figyelt kérdés
Vettem egy Opc Hátsó szárnyat a g astrámhoz, és már nem tudom, hogy kell hozzá engedély vagy sem, mert valaki mondta, hogyha tipusspecifikus akkor nem kell ha univerzális akkor kell, elvileg az opc egy tipusspecifikus szárny pont illeszkedik az autó formájához, kell ehhez engedély, és ha igen honnan tudok szerezni olyat?

2012. máj. 11. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kell engedély, felszerelheted rá.

Én a BMW-m miatt tudom, enyém mezei BMW full M-Technik van rajta és az ilyet nem figyelik.

2012. máj. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jólvan,bízom benne hogy igazad van,bár nem tudom milyen az M-techinc,gondolom azok bmw-re specializálódtak
2012. máj. 11. 18:32
 3/8 anonim ***** válasza:

tutira nem kell rá, mert gyári kiegészítő az autóhoz.

És az optikai kiegészítőkre nem kell külön engedély, csak arra, ami a menettulajdonságot befolyásolja (ha nem az adott típusra készült konkrétan)

Nekem volt DTM szárnyam, csak kinőttem belőle, azzal se csesztettek, meg a sportdob miatt se.

Amúgy ha egy, az autódra specifikált "aftermarket" alkatrészt beszerelsz, aminek ugyebár van TÜV tanúsítványa, akkor az EU jogszabályoknak megfelelően NEM KELL a Mo.-on annyira emlegetett átépítési engedély. Ez csak az itthoni gyökér NKH (KPM) - rendőrség páros agyréme.

2012. máj. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ja, meg nekem le volt fújva a hátsó lámpám feketére lámpafestékkel, tehát látszódott a lámpa fénye, megfelelő színben, és a rendőr mondta igazoltatáskor, hogy Európában mindenhol szabályos, csak nálunk nem. Ennyi erről!
2012. máj. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
értem,és mi ez a TÜV mert én nem kaptam semmit csak a szárnyat
2012. máj. 11. 20:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz nem kell, mert gyári!!

TÜV engedély (ejtsd: tüf) egy Európában elfogadott szabvány cucc, ami azon dolgokhoz kell, melyek megváltoztatják nyilvánvalóan az autó menettulajdonságait (pl ültetőrugó, sportkormány -az a vezethetőséget befolyásolja-)

A TÜV engedélyt azt adják az "aftermarket" tuning cuccokhoz, ha minősített a cucc. Márpedig csak ilyet érdemes utángyártottban venni, mert a biztonságod és a rendszámod múlhat rajta.

De olyan optikai kiegészítőre, amivel gyárilag is szerelték az autót, csak más kivitelben/felszereltségben mint a tied, nem kell TÜV, meg semmi.

Azt felrakod/felrakatod szakszerűen és kész.

2012. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

utángyártottra a tuning cuccot értem (pl egy FK márkájú ültetőrugó vagy egy MOMO sportkormány)

A chiptuningra, sportlégszűrőre nem kell, mert azt úgyse nézik :) de amúgy azokhoz meg nem is adnak.

Lényeg: az OPC szárnyra, amit az Opel gyári "tuningrészlege" gyárt, nem kell műbizonylat (szerintem még akkor se, ha egy Ladára akarnád feltenni, azon egyszerűen csak hülyén mutatna)

2012. máj. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat,mindenkitől!
2012. máj. 11. 21:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!