Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell feltartani a...

Miért kell feltartani a forgalmat?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben egyre többet látom a hölgy sofőröket vezetés közben sminkelni. Már rég zöld a lámpa, de csak akkor indul meg, amikor már ledudálják. Legutóbb annyira nem zavartatta magát, hogy be is pirosodott a lámpa, és kétszer kellett végig várni a lámpát, miközben nem zavartatva magát tovább rúzsozta magát, fésülködött, szemét festette, stb. Semmi problémám nem lenne ezzel, ha félre állna valahol, ahol senkit se tart fel és elvégzi a teendőit. Mindezt a legnagyobb reggeli csúcsidőben, amikor mindenki siet a munkába, meg fontos ügyeket is kéne intéznie és nem 1-2 autó áll csak mögötte. Ha nyomós oka van rá, hogy nem tud elindulni, mert rosszul van, vagy akármi, akkor nem is szólnék semmit. Miért nem lehetünk tekintettel egymásra?

2012. máj. 10. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy vettem észre, a női vezetők bunkóbbak. (pedig én is nő vagyok). De pl. gyalogosokat nem engednek át a zebrán, sőt kanyarodásnál ráhajott a járdán álló csávó lábára is. Naponta látok érdekes dolgokat fiatal hölgy sofőrök részéről.
2012. máj. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert kis hazánkban a személygépkocsi a sofőrök nagy része számára nem közlekedési eszköz. Az autó a személyes jólét, a karrier egyik fontos külső jegye, illetve a saját privát szféra folyamatosan mozgó megtestesülése. Az autón belül a sofőr a főnök, az történik, amit ő akar, azon kívül pedig nála alacsonyabb rendű lények tartózkodnak, akik zavarják az auráját. A Világegyetem középpontja pedig pontosan a vezetőülésben van.

Éppen ezért mindenki, aki az autón kívül tartózkodik, hülye. Ha lassabban megy, akkor tötymörög, ha gyorsabban, száguldozik, ha kisebb autója van, csóró, ha nagyobb, biztos lopta. És mivel az autó a Világegyetem középpontja, ezért mindenki másnak ehhez kell igazodnia. A gyalogos nem léphet le, mert a sofőr siet, a többi autós pedig majd lesz szíves megvárni, amíg megbeszéli apamackóval, hogy milyen felvágottat hozzon hazafelé a T***O-ból, mert ez rettenetesen fontos dolog, a többi semmirekellő meg biztosan az ő adóforintjaiból kocsikázik, nem hogy mennének dolgozni, ilyenkor csak a naplopók érnek rá autóban ülni.

Ezen modell szerint az egymásra figyelés, mint fogalom nem értelmezhető, hiszen a mindenség középpontja nincs ráutalva a többi autósra, motorosra, gyalogosra, csak hozzá kell igazodnia mindenki másnak.

2012. máj. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Jól leírta a 2.:D Az ilyen fajta egyed szokta a bevásárlókocsit keresztberakni a boltban ,a babakocsival párosával elállni az egész járdát, meg úgy általában ő a "feltartóember" mert mindenkit magasról lexar, mert neki jogai vannak. Sok mindent nem lehet vele csinálni, felnőtt embert már csak baltával lehet faragni.
2012. máj. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a nők nagy része még a bevásárlókocsival is lelépi a lábamat. Forgalomba meg nekem zöld neki piros és rám dudál ,hogy miért lépek az átjáróra.. és mutogat:) Az ilyennek kívánom ,hogy ........

Én mint sofőr nagy részben nem tudnék olyan dolgokat elkövetni mint sok nő.. és tényleg a sminkelés ha látnám kitépném a haját..

2012. máj. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Külföldön láttam már olyant,hogy egy nő tolta a nagy bevárásárló központba a babakocsit, és mellette még a bevásárló kocsit is. Én meg bevásárlás helyett azt néztem hogy bénázik. Aki hülye az haljon meg hülyén is.
2012. máj. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kamionos21 ennyi.. kb a véleményem nekem is.
2012. máj. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

de durva. ma én is pont erre lettem figyelmes a villamosmegállóban. valami kis ribi headseten pofázott, közben, közben kenegette magát a szempillaspirállal, meg nézegette az eredményt a tükörben.


nekem eszembe nem jutna smink nélkül az utcára menni, szóval a kocsiban meg pláne nem sminkelek, max kajálok vagy vizet iszok, vagy a rádiót kapcsolgatom vagy a headseten beszélek. de két dolgot egyszerre soha :D

ja, és fél szem, fél fül a figyelésé. a pirosnál.

2012. máj. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Örülök, hogy ennyi pozitív visszajelzést kaptam és teljesen egyetértek minden hozzászólóval. Örülök és egyben megnyugtató tudni, hogy ennyi normális ember is van az utakon. :) (egy nő, aki tekintettel van mások iránt)
2012. máj. 10. 23:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!