Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » NEM budapestiek! Hogy élitek...

NEM budapestiek! Hogy élitek meg a főváros forgalmát?

Figyelt kérdés
Pl. ha valaki hozzászokott egy csendes kis faluhoz, és nem nagyon járkál nagyobb városokba, akkor ha Budapestre utazik (autóval pláne) nem zavaró ez a nagy tömeg? Autóval meg mintha folyamatosan a túlélésért kéne kűzdeni?
2010. aug. 31. 10:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Anyám nem mer kocsival felmenni Pestre.

A világ végére is elvezetne, de aztmondta, hogy Pestre többet soha.

De pl egy ismerősöm piros B Corsáját a rendőrök törték össze..

A nő bement a boltba, kocsi kint parkolét, autós üéldözés közbe a rendőrök elcsapták :D

2010. aug. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Veszélyesebb, ha egy gyökeres pesti lejön vidékre autóval, mintha egy vidéki elmegy Pestre.


Én mikor még nem BP-n laktam, és kocsival kellett jönnöm ,igyekeztem a szélső sávban maradni, és haladni a forgalommal. Amikor BP-i kollégáim vidékre mennek, hajlamosak a BP-n megszokott "ledudállak az útról" elvet követni, mintha a dudának valami mágikus, dugóoszlató ereje lenne. Valamint hajlamosak a nyugodtabban közlekedő vidékiek elé bevágni, letolni az útról, gyorsan hajtani, stb...

2010. aug. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
De de rohadtul zavaró. Nekem olyan érzésem szokott lenni, mikor faluról felmegyek, hogy mintha le lennék lassulva. Nem is nagyon szeretek felmenni napközben, mert akkor egyből megcsap a tömeg, hanem jobb este, amikor már nyugodtabb minden. Autóval még nem voltam, de szerintem aki csak kisebb helyeken vezetett eddig, annak durva lehet nagyon. Ahhoz nagyon gyakorlottnak kell lenni, hogy Pesten elboldogulj.
2010. aug. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Igaz, én városban lakom, de én szeretek Pesten közlekedni. "Szeretem" a tömeget, a pezsgést.
2010. aug. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem is a nagy tömeg, hanem, hogy túl sok a paraszt, meg mindenki menne, mint állat. Mikor gyorsforgalmin megyek 80-90-el és tolnak le? Azért elnézést. Meg vasárnap is köcsög Lacettis elé akartam bemenni, indexet kiraktam, az meg csak lesett, de nem lassított, se nem gyorsított. Pedig látta, hogy mennék.
2010. aug. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én nem sokszor járok Pesten, de szeretem a pesti közlekedést. Sokkal udvariasabbak az emberek mint itt (Debrecen).
2010. aug. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyűlölöm. A poroszkálás a dugóban, miközben a tömény szmogot szívom.. Mindig megfájdul a fejem, ha fel kell menni Pestre. Szerencsére ez nem sokszor van, évente 1-2 alkalommal. Maga a tájékozódás nem okoz gondot, bárhova eljutok. De a tömeg és a büdös... Nem élnék ott!
2010. aug. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
69%
Én egy kis 120 fős faluban élek. Ott érzem jól magam, de nem esek kétségbe, ha föl kell mennem a fővárosba. Csak a sok idegen arc furcsa. Itt nálunk mindenki ismer mindenkit. Ha a szomszéd kisvárosba megyek ott is szinte mindenki ismer. De egy nagyvárosba csupa idegen arc, nem kapok egy baráti mosolyt. Ez az ami hiányzik. A pezsgést egy-két napig még szeretem is, de annál tovább már zavaró tud lenni.
2010. aug. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%
Megértem az utolsó ember helyzetét :D Itt kb 450-en laknak itt is mindenki ismer mindenkit... Sz.ar pesti barmok! Mégegyszer megpróbálnak ledudálni meg tolni akk majd felmegyek IFA-val és meglássuk ki kit tol el!! Ha 1x láttok egy kék IFA L60-t döcögni majd ha dudálnak rá besatuz az én leszek ;) :D
2010. aug. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Számomra ez is sokat jelent, amit az egyik hozzászóló írt... 120 fős faluban lakni, ahol mindenkit ismer, sőt, még a szomszéd faluban is sokan ismerik. Pesten viszont nemegyszer tapasztaltam, hogy az egy folyosón lakók sem ismerik egymást, nem is kíváncsiak egymásra! Sőt, azt sem tudják, hogy a sarok utáni utcának mi a neve! Ez azért szomorú...
2010. aug. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!