Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » NEM budapestiek! Hogy élitek...

NEM budapestiek! Hogy élitek meg a főváros forgalmát?

Figyelt kérdés
Pl. ha valaki hozzászokott egy csendes kis faluhoz, és nem nagyon járkál nagyobb városokba, akkor ha Budapestre utazik (autóval pláne) nem zavaró ez a nagy tömeg? Autóval meg mintha folyamatosan a túlélésért kéne kűzdeni?
2010. aug. 31. 10:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért mindkettőnek megvan előnye, hátránya. Mármint a kis falunak, meg a nagyvárosnak. Én 15.000 fős kisvárosból költöztem 110.000 fős városba, majd a fővárosba. Talán a középút volt a legjobb, a 110.000 fős város.


Engem például kifejezetten zavarna, ha mindenki ismerne mindenkit. Magánélet rovására is mehet, mindenki mindent tud rólad, sőt, hamarabb, mint megtennéd.


BP sem jó, a másik véglet miatt, bár az azért kis túlzás, hogy az egy folyosón lakók sem ismerik egymást. Ahhoz kellően antiszociálisnak kell lenni az összes félnek.

2010. aug. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
34%
Idióták!Persze nem mindegyik...Nem is csak fővárosi vezet, hanem vidékiek is...De az hogy a kátyús, hepe-hupás, nyomvályús útnak nevezett szaron olyan eszetlen reakciókat látni, hogy csak szánalommal és megvetéssel tudok ezekre a hülyékre nézni.Ha kint a tábla, max 70, ő akkor is nyolcvannal megy, mert ő a sztár...Aztán kiér a városból és cammog...Nekem nem tetszik, mert a mentalitást tükrözi ahogy vezetnek!Elnézést a normális gondolkodással és vezetési stílussal bíróktól!A gyalogátkelőkről, meg nem is írnék!Inkább elüti az embert, mint megállna fél percre...
2010. aug. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
58%

Jaja. Ha meghal valaki már aznap a falu 80%a tudja minnimum!! Vagy kijön a rendőr ( egy évben max 2x és azt is már napvégére mindenki tudja) Meg h a mentő kit visz el. Öregasszonyok még azt is kihalgassák mi a baja) XD


450fős falu lakosa vtam.

2010. aug. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért sokan elfelejtik azt, akik szidják a városi vezetőket, vagy éppen a falusi vezetőket, hogy minden helynek megvannak a saját szokásai. Én falusi vagyok, de 4 éve Budapesten élek, ott tanulok. Nyílván ha Pesten vagyok, akkor felveszem a helynek a szokásait, illetve magát a tempót. Aki nem töltött ott még több napot, nem is érti miről beszélek, nem ugyanaz, mint ha csak úgy egy napra megy fel az ember. Teljesen felgyorsulok. Utána ha hazamegyek, annyira ingerszegény minden, hogy alig birok magammal. Fent Pesten pörgök mint az állat, ha onnan megyek haza nem köszönök mindenkinek a buszon, meg nem lesem, mint a hülye az ismerősöket, hogy köszöngessek, emiatt is sokan biztos bunkónak gondolnak. Vezetésben ugyanez lehet, aki pesti, az megy, mint a marha, rádudál mindenkire, megszokta azt, hogy nagyon sok inger éri, nem rezzen össze ezen, mint pl. egy vidéki vezető tenné ezt adott esetben, mert ő nem szokta meg azt, hogy egy napon 20szor rádudálnak, mert ez nem annyira gyakori. Pesti vezető állítom úgy indul el, hogy bekalkulálja, hogy bekerül a dugóba, ledudál másokat, őt is ledudálják, aki nap mint nap itt vezet, szerintem hamarabb túl is teszi magát az ilyen dolgokon. Ugyanez falun féléves harag Józsibácsival, amiért megsértett:)
2010. aug. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerinted ezt így kell csinálni?Mindenkit letojni, mert azt gondolod miattad süt a Nap?Mert szerintem nem az autóban kell kiadni a feszkót!Meg nem is ott kell a tökösséget bizonygatni, más életének semmibenézésével!!!Ez tök mindegy mennyit "pörögsz" vagy magyarázd bármivel!A KRESZ nekik is törvény!Nincs a be nem tartására való elfogadható magyarázat.Szerintem ezt a morált nem a falusi pletyka, harag, szokás meg mit tudom én mivel kell magyarázni.Ha a tömeg sodor magával, akkor nem tartod fel, de ha folyton leszar.d a tömeget az ostobaság:)
2010. aug. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mára már a "cipzár elv" is udvariasan működik,

mellékútról autómatikusan beengednek. - Fejlődőképes a társadalom.


Mivel rendszám alapján sem objektív, hogy ki a helyi így örök sztereotípia marad, hogy bezzeg a pestiek durvák.


Ledudálás sem jellemző, külföldi filmek elavult szinkronhangja imitálja kűrtszóval a nagyváros hangulatát.

(Szirénázás sajnos bőven van.)


Egy negatívum azért ellenük szól..:

"Egérutakon" próbálnak rövidíteni, nem tisztelve az ott érintett lakó-pihenő övezeteket.

2010. szept. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A csendes kis falut nem ismerem. Én pécsi vagyok és ugyebár ez is vidéknek számít. Viszonylag gyakran járok Budapesten autóval. Pécsen borzalom hogy mi megy főleg délután 4 körül. Ehhez képest nekem egy felüdülés a pesti forgalom. Nem mondom, hogy nem láttam ott se cifra eseteket, de ott legalább a többség az alapvető szabályokat betartja. A pesti külváros semmivel se rosszabb mint Pécs. A belvárosban forgalmas csomópontokban nem árt ha az embernek van némi helyismerete, tudja előre, hoyg melyik sávba kell sorolni. Akkor semmi gond nincs.
2021. febr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!