Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóra rá lehet indítani,...

Az autóra rá lehet indítani, ha az töltőn van?

Figyelt kérdés
Lemerült az akksi mivel éjszaka úgy lett hagyva a csomagtartó... így leszívta a csomagtartó világítás, ha most épp töltőn van, akkor töltőről rá lehet indítani, saruk nélkül? Csak tesztelésként hogy beindul-e

2012. máj. 4. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem ezt mondták még annó. Hagyd 1-2 órát töltőn akkor lesz benne elég szufla ahhoz hogy betudd indítani és onnantól már a generátor fogja tölteni.
2012. máj. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi? töltőn van saruk nélkül?


Úgy lehet indítani, hogy felrakod az autó saruit az akku-ra, és a töltő csatlakozóit is rárakod.

Ekkor megpróbálhatsz indítani, általában a töltő nem ad annyi áramot, hogy meghajtsa rendessen az indítómotort, de van esély, hogy beindul.


Utána vedd le a töltőt, és hagyd járni, menj vele.


Ez a módszer olyan mint a bikázás, csak sokkal kisebb árammal.

2012. máj. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A töltő nem valószínű, hogy díjazza, az indítózás kb. egyenértékű azzal, mintha összenyomnád a két csipeszt.
2012. máj. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már sikerült, levettem a töltőt sarut vissza és indult elsőre, 40 perc töltés után, mentem egy kört, aztán remélem most már bírja:) most már csak odafigyelés kérdése, csomagtartó, világítás, stb...
2012. máj. 4. 13:52
 5/8 Füles76 ***** válasza:
71%

40 perc,hmm?

Minimum 6-8 órát rajta hagyhattad volna,hogy teljesen feltöltsön.Nem elég néhány kör az autóval,hogy az akksi teljesen feltöltődjön.2500-3000 fordulat folyamatosan, hogy a generátor optimálisan töltsön hosszabb úton persze, 10-15 Km az nudli!

Tölts fel egy éjszakát és nem kell félj attól,hogy elgyengül az akksid néhány indítás után városban.

2012. máj. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Leveri a töltőnek a biztosítékát ,ha ilyennel próbálkozol. De vannak spéci de drágább töltők amik alkalmasak indításra is.
2012. máj. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugy latom az akkumlatorok felepiteserol es mukodesebol nem kell egyikotoknek sem diplomamunkat irni: Az akkumlator normaltoltese a kapacitasanak 10%-val Amperben kifejezve tortenhet, gyorstoltes max 20%. A miert ugye kerdeses, hogy miert is irom le: a Generator kepes tolteni 100A-el ami akar meghaladja a nevleges kapacitast. Ergo belul a mechanikai felepitesbol adodoan a tularam hatasara deformalodni fognak a cellat felepito olom racsok. Vagyis ha lemerul feltolteni teljesen es csak utanna inditani, egy ket ember meselhetne errol hogy a bikazas utan akar hetekkel az eset utan az akkumlator kampora megy es nem ertik miert...
2012. máj. 5. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Füles76 ***** válasza:
Nem diploma munkát akartam írni,hanem elmeséltem egy laikusnak,hogy töltse fel az akksiját teljesen és csak akkor indítgassa a vasat!
2012. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!