Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 16 éves vagyok mikor kezdhetem...

16 éves vagyok mikor kezdhetem autóra a jogsít és mikor lesz a kezemben?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 14. 00:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tanfolyamra az vehető fel, aki


17 éves, vagy annál legfeljebb 6 hónappal fiatalabb;

1. egészségügyi csoportban egészségileg alkalmas;

írni, olvasni tud.

mikor lesz a kezedben az + sok mindentől függ

2012. ápr. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Előzőnek igaza van, még kiegészíteném, hogy külföldön, Európában 18 éves kort be kell tölteni, hiába van jogosítványod. Valamint 17 évest szeretnek buktatni. Legalábbis 2 ismerősöm közül kettőt húztak meg, vagy azért, mert úgy gondolják, hogy nem elég érettek, vagy csak egyszerűen kevés a tanuló, kell a pénz. B kategóriás jogsi ráér még picit. Tudom, hogy vannak országok, ahol 14 évesen vezetnek...Közúti elsősegélyt raknám le addig is. Valahol azért az is macera, mégha átmegy rajta majdnem mindenki elsőre.
2012. ápr. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ja nem elég, ha tud írni, olvasni, nekem le kellett adnom a 8 általános bizonyítvány másolatát is MÁR! De gondolom ez megvan.
2012. ápr. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
18 éves leszel mire meg lesz.Elhúzzák mint a rétestésztát hidd el:D
2012. ápr. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

KRESZ-re kb. 3 hetet kell várni mire kapsz időpontot (tehát érdemes a tanfolyam elején bejelentkezni!)


Továbbá pont tegnap voltam vizsgázni (motorra)és egy autós oktató egy tanulóval pont erről beszélt - mert a tanulónak nagyon sürgős volt a dolog. Azt mondta neki, hogyha akkor jön amikor Ő mondja (tehát kb. minden nap, napközben is, stb...) akkor a rutin + forgalmi oktatás 6-7 hét alatt le is zavarható. Értelem szerűen ha nem jó neki minden nap minden alkalom akkor annyival hosszabb.


+ még 3-4 hét mire a plasztikkártyát megkapod.

2012. ápr. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%
Azért 16 évesen nem hiszem, hogy annyira sürgős lenne a jogsi, Kérdező:D
2012. ápr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Ne már, itt Pápán 1 hét az elmélet, minden nap van 4 óra, egy hét után záróvizsga, következő két héten le lehet a vezetést tudni, és ezután lehet vizsgázni elméletből. . . nem tudom hogy van máshol.
2012. ápr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Elméletit lassan kezdheted, volán mögé majd akkor ülhetsz ha betöltötted a 17-et. Iskolánként is változik, meg azon hogy hányszor buksz, ha mindenből elsőre átmész akkor szünet nélkül kb 2 hónap alatt van meg a jogsi. A plasztik kártyát általában postán küldik ki, ez 1-2 hétbe telik.

Javaslom ha van ismerőseid között olyan aki mostanában szerzett jogsit akkor érdeklődj, mert elég sok olyan autósiskola van ahol szeretnek hamar megbuktatni minnél többször.

2012. ápr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

# 7


30 órát kell kötelezően levezetni egy B kategóriához.

A naponta engedélyezett maximális vezetés 2 óra - így fizikailag lehetetlen 2 hét alatt levezetni mindent még akkor is, ha szombat - vasárnap is dolgozik az oktató...


Pláne, hogy vezetni akkor kezdhetsz el, hogyha sikeres rutin vizsgát tettél és ugye legkorábban akkor is tudnak bejelenteni forgalmi vizsgára. Felétek nem tudom hogy van, de Pesten 6-8 hetet kell várni egy vizsgaidőpontra...

2012. ápr. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jaj remélem minél később kedves kérdező!

17 évesen még gyerekagyúak az emberek,nem valók a közlekedésbe.Kellenek az évek hidd el.Nem leszólásnak mondom vagy ilyesmi...csak tényleg a józan döntésekhez kell hogy az ember megérjen fejben.Amerikában sem véletlenül 21 a korhatár.

A youtubon tonnaszámra vannak emlékvideók fiatal gyerekekről,akik apu kocsijával száguldoztak és nézd meg mi lett az eredménye.És az ő élete,az ő döntése,de soknak volt utasa is..

2012. ápr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!