Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogsim van...

B kategóriás jogsim van autóra. Kinéztem egy 50 cc-s sportmotort, úgy tudom, ezt vezethetem. Ugye? Vagy kell valamilyen tanfolyam mellé? Vagy ha van motoros ismerősöm, ő is megtaníthat? Ugyanis elvileg jó rá a jogsim. Nem?

Figyelt kérdés

Nyáron megismerkedtem a motorozás élményével, előtte nem is érdekelt. Viszont eljutottam arra a pontra, hogy szeretnék én magam motorozni.


Ne haragudjatok az összevisszaságért, addig nem akarok motorozni, amíg tisztában nem leszek mindennel.



2012. ápr. 15. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Én nem tudom, miért nem lehet felfogni, hogy nem az 50c3 számít.

Egyszerűbb a dolog: ha van rendszáma nem (sokan megcsinálják, mert így 2 személlyel is mehet), ha nincs igen. (Azért ne vedd le!)

Ha rendszámos, akkor egy könnyített tanfolyammal B birtokában meg lehet szerezni a jogosítványt.

2012. ápr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

B kategóriás jogosítvánnyal mindennemű egyéb képzés és hercehurca nélkül vezethetsz segédmotoros kerékpárt. Az 50 köbcentis sportmotor megfelel ennek (jó, valószínűleg gyorsabban megy, mint szabad lenne neki, de ezzel a kutya sem törődik). Megveszed, kötsz rá kötelező biztosítást, aztán annyi. Lehet motorozni.

De ez nem azt jelenti, hogy ész nélkül rá kell pattanni, hanem először is mondjuk kell venni megfelelő védőfelszerelést. Csak a bukósisak kötelező, de legkésőbb az első rövidgatyás-strandpapucsos "csak a szomszédba ugrok át, arra a 200 m-re nem kell felöltözni" hasalás után rá fogsz jönni, hogy ez közel sem elég. Kell hozzá rendes, zárt ruházat, ha nagyon óvatos vagy, még ruha alá vehető protektorokra is érdemes beruházni. Sokat tudnak jelenteni. Aztán ha van rendes ruhád, érdemes megtanulni motorozni. A B kategóriás tanfolyamon ugyanis egy métert sem motoroztál (ha igen, akkor az nem B kategóriás volt), tehát nem árt kipróbálni, hogy is működik a motor. Pár délután alatt szert lehet tenni akkora rutinra, hogy biztonságosan tudd kezelni a motort, tudj koncentrálni az úton és nyeregben maradáson kívül a forgalomra is. Ettől még nem fogsz olyan hű, de jól motorozni, de már nem lesz nagyon veszélyes kimerészkedni a forgalomba.

Aztán ha úgy érzed, hogy nem elég a kis 50-es teljesítménye, el lehet gondolkodni rajta, hogy jövő nyáron megpróbáld az A1-et, ugyanis a B-s jogosítványoddal most már könnyebben, rövidebb tanfolyammal szerezheted meg ezt a kategóriát.

2012. ápr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkét választ, a protektorok nem is voltak kérdésesek, egy kicsit túl óvatos fajta vagyok... viszont szeretek vezetni, utazni:) Igazából a motoros kirándulások kezdtek el érdekelni; mondjuk átmenni Egerbe, vagy Debrecenbe vagy egyéb helyekre motorral (amúgy pesti vagyok). És erre tökéletesen elég egy kisebb motor szerintem... erről mi a véleményetek? Ha motoros jogsit csinálnék, akkor is max 125 cc-sre. A nagyobb nem az én pályám.
2012. ápr. 15. 18:38
 4/8 A kérdező kommentje:
Jah, és nem rögtön most nyárra gondoltam mászkálni vele, hanem inkább a köv nyáron, most igazából időm se nagyon lenne rá:/
2012. ápr. 15. 18:41
 5/8 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: ha panelban laktok... hol tartjátok a motort? Úgy tudom, nem szabad az épületben, illetve közvetlen közelében tartani
2012. ápr. 15. 18:42
 6/8 anonim ***** válasza:

A tároláshoz nem tudok hozzászólni, de ha jogsit csinálnál és elmúltál 21, akkor nem érdemes A korlátozottal vagy A1-gyel vesződni. A korlátlan annyival több, hogy tolnod kell 20 métert (egy 8-ast) a motort, pénzben is ugyanaz közelítőleg.

Aztán ha úgy hozza az élet hogy veszel egy nagyobb mocit akkor nem kell újra vizsgáznod.

2012. ápr. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
20 vagyok, júniusban leszek 21
2012. ápr. 15. 18:48
 8/8 anonim ***** válasza:

K G válaszával egyet értek.

Én most fogom betölteni a 21et és tervezem, hogy idén, de legkésőbb jövőre megyek rendes A-ra.


Egyedül a "könnyített" A1 esetleg ami "megéri", de ott garantáltan plussz órákat kell venni, ha még nem motoroztál, szóval árban szintén közel a rendes A-nál vagy.

2012. ápr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!