Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz minőségű üzemanyagtól...

Rossz minőségű üzemanyagtól kopoghat a motor a kocsimban?

Figyelt kérdés
Debrecen egyik nevetlen benzinkútjánál megálltam, mivel 25 Ft-al olcsóbban kínálták a 95-öst. Mire hazaértem (75km) kopogóssá vált az autóm motorjának hangja. Az autó típusa: Opel Astra F 1.4 16v. Mi történik,ha kifogy belőle és normális üzemanyagot tankolok bele? Elmúlhat? Ugye nem valami szelep hibáról van szó. Ahhoz idő kellene, hogy kialakuljon nem? (75 km ehhez kevés nem?)
2012. máj. 1. 17:13
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Csere után olyan 300 km-el... a helyi autós boltból, ahonnan mindig veszem. Képzeljétek! Tegnap beindítom és nincs hang... Így nem i vittem szerelőhöz... Viszont amint felmelegedett a motor addigra megint előjött. (bár még nem volt pénzem teli tankolni a rossz üzemanyag után... lehet, hogy a még megmaradt kavart volna be megint?"
2012. máj. 11. 12:19
 22/24 anonim ***** válasza:

Szerintem hidrotőke lesz, és meg fog maradni tankolás után is, de ne legyen igazam. Az olajcserét megbízható helyen csinálták, vagy te magad végezted?

Azért csinálja melegen, mert olyankor az olaj hígabb, így könnyebben elszökik a hibás hidrotőkéből. Nekem is ugyanez volt a régi autómnál. Ott ráadásul ahogy fáradt az olaj, úgy lett egyre hangosabb. Onnan tudtam, hogy szar a Castrol Magnatec, hogy 3000 km után már zakatolt vele az autó.

2012. máj. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
én magam végeztem az olajcserét...
2012. máj. 14. 12:40
 24/24 anonim ***** válasza:

Ha tankolás után is megmarad, akkor a következőket javaslom:

Bemelegítés után hajts meg rendesen az autód, hadd forogjon a motor. A legjobb talán egy hosszú autópályás menet lenne, ahol tartósan 3000 felett lenne a motorfordulat. Nem biztos, hogy használ, de próbának megteszi. Ha nem segít, a legközelebbi olajcsere előtt meg kell próbálni egy motormosó adalékot. Célszerű lehet az olajat valamivel a csereperiódus lejárta előtt cserélni, főleg ha sokat jársz rövid távokon, városban. Ha ezekután megmarad a hang, akkor vagy megtanulsz vele élni, vagy kicserélteted a hidrotőkéket, ami egy ilyen korú autónál már megfontolandó.

2012. máj. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!