Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás előtt hogy...

Autóvásárlás előtt hogy zajlik egy állapotfelmérés?

Figyelt kérdés

Ha kiszemeltem egy kocsit, mondom az eladónak, hogy vigye el az általam meghatározott szervizbe? Ő elviszi, én kifizetem a számlát?

Ez mennyibe kerül kb? És mennyi idő, amíg megcsinálják? Meg is lehet várni, vagy napokat vesz igénybe?

Vagy hogyan szokott ez lenni? Még nem csináltam ilyet.


2012. máj. 1. 11:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Keresel egy szervízt a közelbe és felhívod őket. Megérdeklődöd hogy x napon y óra körül tudnátok-e menni állapotfelmérésre. Eztán beszélsz az eladóval és vele is lefixálod az időpontot, megkéred hogy elhivesd az autót egy próbakörre és állapotfelmérésre pár órára (kölcsönadási szerződést írjatok ha nem megy veled). Az állapotfelmérés legfeljebb egy-másfél óra alatt befejeződik, talán kevesebb is, attól függ mit néznek meg, ez is változik szervízenként. Van ahol az összes biztosítékot, lámpatesteket és a kipufogót is alaposan átvizslatják, van ahol meg csak a motort, váltót, festékvastagságot nézik. Márka- vagy szakszervízbe ajánlatos vinni, lehet hogy nem ők a legolcsóbbak, de egy nagyobb értékű, akár többszázezer vagy millió forintos autónál nem érdemes azon a néhányezer forinton spórolni.
2012. máj. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!