Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Itt mi a helyes indexelés?...

Itt mi a helyes indexelés? Előző kérdéshez kapcsolódva (Képpel)

Figyelt kérdés

[link]


Bocsánat a gyenge minőségű és igénytelen rajzért!



2012. ápr. 26. 21:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ok, de a főútvonalra való felhajtás miért számít irányváltoztatásnak? Eltekerem a kormányt? nem. Közben egy magasabb rangú útra érkeztem az egy dolog, de attól még irányt nem változtattam.


Van olyan utca is pesten, ahol a főút kanyarodik, és a kanyar előtt még egyik utca (legyyen mondjuk A, ami egyenesen folytatódik tovább) majd a kanyar után már a másik utca B, ami pedig jobbról kezdődik...). Ha én végig a B utcán megyek, akkor rohadtul nem változtatok irányt. Persze közben főúvonalra érkeztem, hurrá. Sőt ha van terelővonal akkor annak az átlépése miatt nyílván kell indexelni. De ha nincs terelővonal, akkor szerintem nem kell.

2012. ápr. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"

És jelen szituációban a KRESZ szerint JOBBRA KANYARODSZ.

"

Miért is kanyarodok jobbra? A kormányt el sem tekerem... Persze kanyarodik a főút, de a KRESZ-ben nincs olyan leírva hogyha kanyarodik a főút, akkor már én is kanyarodásként fogok rá felhajtani hogyha egyenesen megyek...

2012. ápr. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem hagyott nyugodni a dolog, megnéztem a KRESZ egyéni gyakorlóprogram "kanyarodó főút" témakörben levő mind a 11 kérdést, és vannak benne olyan ábrák (több is) ahol van egyenesen felhajtó autó a kanyarodó főútvonalra, és semelyik ábrán SEM indexel! Több ábrán is ennyire nem tudják elszúrni. Felhajtáskor nem kell indexelni, mert nem változtatsz irányt (ha van terelővonal akkor igen, de akkor is a terelővonal átlépése miatt és nem a főútra való felhajtás miatt).
2012. ápr. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
46%

Cimbora, te butább vagy mint a föld. Baráti jótanácsként mondom: ne vezess autót. Alapvető tévedésben vagy.


És az a szomorú, hogy még komolyan is gondolod. Aztán majd lesz sírás, ha a rendőr világosít fel egy helyszíni bírdág keretében...


Csak próbálod megideologizálni a magad igazát, pedig nincs igazad: el kellett volna hgy magyarázzák, mikor tanítani próbálták neked a kreszt: a főútvonal kanyaroghat fizikailag bármerre, jogilag egyenes.mindegy, milyen irányból érkezel rá, mindegy milyen irányba hagyod el: a főútvonal számít egyenesen haladásnak, a főútvonal elhagyása vagy az arra rákanyarodás pedig irányváltoztatásnak.


Engem nem érdekel, hogy nem ismered a kreszt. Nem érdekel, hogy konok vagy és ragaszkodsz a saját baromságodhoz. De saját érdekedben járj utána a dolgoknak. Kérdezz meg rendőr ismerőst, kresz-oktató ismerőst, mert ha a tudatlanságoddal balesetet okozol, akkor valaki el fogja törni a kis kezedet-lábadat.

2012. ápr. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

#12


Szövegértésed is 1-es. Komolyan nem értem hogy kaphattál jogosítványt.


Akkor most utoljára a KRESZ szövege:


"Aki járművel irányt változtat (terelővonalat, az ÚTTEST SZÉLÉT vagy képzeletbeli felezővonalát átlépi... "


MINDEN irányváltoztatást IRÁNYJELZÉSSEL kell kísérni. MINDENT.


Azt meg már merem remélni, hogy felfogod, hogy mikor egy alsóbbrendű útról a főútra hajtasz akkor átlépted az úttest szélét.


Az meg akkora égbekiáltó baromság, hogy nem tekered a kormányt semerre - ÉS?! Sávváltásnál is millió + 1 helyen nem kell tekerni a kormányt, mégis kötelező irányjelezni.

2012. ápr. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Hagyjátok rá! Reménytelen! Neki az autó vezetés csak a kormány tekergetéséből áll. :D
2012. ápr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Akkor csak egy kérdésem van: a hivatalosan kiadott NKH-s KRESZ tesztekben miért nem indexelnek az autók? Erre válaszoljatok!
2012. ápr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet megmondani - mutatsd a képet.


Ugyanis simán kinézem belőled, hogy egy tök más szituációt keversz ezzel, mert szemmel láthatóan nagyon nem vagy képbe a KRESZel.

2012. ápr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Főútra való kanyarodáskor nem elhanyagolható az index! Akkor nem szükséges az index ha főútvonalat követjük (főúton megyünk) amely kanyarodik, de akkor is ki lehet tenni, ami többletjelzés, nem szükséges, de nem is árt.
2012. máj. 4. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!