Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudtok 3-4 litert fogyasztó...

Mex11 kérdése:

Tudtok 3-4 litert fogyasztó autókat?

Figyelt kérdés
Annyi, hogy hibrid ne legyen és vegyesen ha normálisan használjuk úgy fagyasszon annyit. De ez a fogyasztás a valós legyen ne a gyári, mert általában a műszaki adatokban mindig kevesebbet írnak.
2012. ápr. 21. 14:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Tudtommal a hibrid az amit nem eszik sokat. Egyébként nem tudom mi bajod van vele környezet kímélő, halk többnyire jól mennek nincs gond velük. Szerintem a mai világban aki teheti azt vesz mert keveset eszik, ilyen benzinárak mellett.
2012. ápr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

4 literes fogyasztású autókat azért ki lehet fogni, igaz okosan kell hozzá vezetni.


A kisebb francia dieselek, pl Renault 1.5dci motor 4litert fogyaszt és ez tényleges, mert a bátyámnak ilyen van egy Megané kombiban, a rekordja azt hiszem,hogy 3.7liter,de átlagban ilyen 4-4.2-vel eljár vele!


Aztán vannak a VW kis motorjai,bár azok egy kiscsit többet esznek. pl 1.4PD TDI motor kb 4.3liter


Citroen 1.4 HDI motrojai

Peugeot szintén 1.4-es diesel motrjai


De ez egy baromira relative kérdés mert városi használatban nem fogsz olyan autót találni, ami enynit fogyaszt. Országúton én egy 200Le-s diesellel is tudtam 4.9 literes fogysztást csinálni, igaz, hogy szinte csak a szél lökött előrébb:)


Tehát amire törekedni kell kis fogyasztásnál:

- minőségi üzemanyag

- megfelelő műszaki állapot

- jól behangolt motor(akár egy jó motoroptimalizálás kb. 80e ft<.)

- országúti folyamatos és hosszú használat

- mellőzni a városi forgalmat

- kis méretű diesel motor



Egyértelmű,hogy ha kisebb a kasztni és kézi váltós az autó(ilyen motorhoz ritkaság az autómata)akkor könnyebben lehet vele jó fogyasztást produkálni.

2012. ápr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A hibrid úgy hülyeség ahogy van... Volkswagen Lupo amit te keresel...
2012. ápr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

első!


amit irtál a hibrid-ről nem igaz4Nem akarlak megbántani, de bizonyára nincsen hibrid autód. Egy Toyota Prius ami hibrid, kis kasztni, kis motor (1.5) átlagosan 7-8 litert fogyaszt,ami szerintem egyáltalán nem kimagasló érték,sőt!


A dieselek java ennél kevesebbet fogyaszt.


Utolsó voltam!


Üdv, NICO

2012. ápr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Vw Lupo 3L
2012. ápr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

5 6litert igen passat golf audi toledo....

6 8 liter benzin az van 3 4 litert még nemhallotam.

2012. ápr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Citroen AX 1.4-es szívódízel 3-4 liter gázolajjal (vagy étolajjal :D ) eljár. Benzinesből pedig régi 8 szelepes 1.3-as Swift. Ez olyan 4.8-5 liter körül fogyaszt. Így most hirtelen ennyi. Mondják még a Citroen Saxo-t is, de ez szinte ugyan az mint az AX csak modernebb. Ez is 3-4 liter körül fogyaszt.
2012. ápr. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

VW Lupo dízel 3L (figyelni kell mert van sima is, ami nem 3L-es jelzésű). Minimál autó kis 3 hengeres motorral, direkt a fogyira optimalizálva. Esetleg egy merci smart, bár az nem óccsó...


A hibrid környezetkímélő voltáról igencsak megoszlanak a vélemények. A hibrid jelenleg nem ér annyit amennyiért adják.


Én is a régi swiftet mondanám, esetleg a citroen saxo-t kis dízel mocival.


[link]

ez az oldal valós adatok alapján készíti a ranglistát.

2012. ápr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Dízel Smart.
2012. ápr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Audi A2 1.4 TDI
2012. ápr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!