Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy a túróba tud_valaki egy...

Hogy a túróba tud_valaki egy 3-4 éves autóba 150-200e km-t belerakni?

Figyelt kérdés

Céges autónál megértem. De egy magánszemély hogyan? Elég sok ilyen korú autót hirdetnek ennyi km-rel.

Ez azt jelenti, hogy az év minden napján hétvégén és ünnepnapokon is, még karácsonykor is 130-140 km-t kell belepakolni. Ezt hogy? :S


2012. ápr. 13. 14:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Pl taxi volt. Árubeszerző. Külföldre vagy vidékre mászkált nap, mint nap.
2012. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Párom 90 km-re jár dolgozni. Ha saját kocsival kéne mennie akkor lenne napi 180 km is szerencsétlen autóba...
2012. ápr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A taxi, áruszállító az megint inkább "céges" autó.

Ha leszámítjuk az ünnepnapokat és a hétvégéket és pár hét szabadságot, akkor durván 220 km-t kell menni vele minden munkanapon.

Ha 6 literes fogyasztással számolunk csak, az havi majdnem 120eFt csak üzemanyagra. Elég jól fizethet az a vidéki, külföldi munka, ha valaki ezt megengedheti... az időről nem is beszélve.

És tényleg nem egy-két ilyen autót hirdetnek. Jelentős részük ilyen.

2012. ápr. 13. 14:49
 4/16 anonim válasza:

Tesóm Szegeden lakik, sajnos csak Kecskeméten kapott munkát. 87 km, oda-vissza 174 x 22 munkanappal.

Ez négy év alatt 183 744 km.

Persze reméljük idővel talál közelebb is munkát.

2012. ápr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
üzletemberek. Tárgyalni, egyeztetni akár naponta járhatnak vidékre, erre-arra. A faterom 4,5 éves passatjában 250 000km-van. (semmi baja! :) )
2012. ápr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

15:02!

A tesód ezt hogy győzi fizetni?

Én pécsi vagyok és csak Budapesten kaptam munkát. Kapok valamennyi hozzájárulást az üzemanyaghoz, de így is esélytelen, hogy naponta hazajárkáljak. A havi fizetésem nem lenne rá elég.


Az üzletemberek megint a másik kategória szerintem. Nem hiszem, hogy a saját privát fizetésükből utaznak munkaügyben.

2012. ápr. 13. 15:11
 7/16 anonim válasza:

Hát, nem tudom, de biztos nehezen. De azért kijönnek. Nem tudom mennyi a tesóm fizetése, de nem lehet rossz szerintem. Úgy tudom valamennyi benzintámogatást kap a cégtől, (a Mercedes-gyárról van szó egyébként), és 2 kollégája is van, akik szintén vele mennek mindig, ők is ugyanebben a cipőben járnak, szegediek, és ott dolgoznak, tehát ők is adnak bele az üzemanyagba.

Egy ideig vonattal járt tesóm, de arra sokat kell várni meg lassú, meg míg odaér az állomásra, azt nem lehetett bírni, azonkívül felesége, gyereke is van, nem telhet az egész napja utazással, mert akkor mikor látja őket.

2012. ápr. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát igen... Tudom, mert én is jártam többször Kecskemét felől Szegedre vonattal. (Tesóm Szegeden tanult, Pestről többször jártam le hozzá vonattal.)
2012. ápr. 13. 15:18
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"A taxi, áruszállító az megint inkább "céges" autó."


Dehogy céges, taxisok magánvállalkozók vagy ezalatt futnak, ha megszüntetik az autót lekerül a sárga rendszám és nem figyelsz oda sosem tudod meg hogy ez taxi volt.


Meg lehet venni egy ilyen sokat futott autót, de arra érdemes figyelni hogy ezt a sok kilométert városban vagy autópályán tette bele, mert az nem mindegy.

Van aki két naponta jár Németországba, képzelheted ő mennyit pakol bele pár év alatt. De ez még mindig jobb mintha ennyit a városban poroszkált volna.

2012. ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Futárok is simán beleteszik és nincs cégnéven a kocsi.Napi szinten mennek a fővárosban 200km-eket. Szóval akinek a melója megköveteli az megy ennyit, hobbyból általában senki.
2012. ápr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!