Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért imbolyog a fogyasztásmérőm?

Miért imbolyog a fogyasztásmérőm?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy E30-as bmw-m, és nem tudom miért imbolyog állandóan a fogyasztásmérőm és nem áll be egy szintre. Lenne esetleg valaki aki tudna ebben segíteni? Előre is köszi!
2009. jún. 16. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nekem régebbi Suzukim van és abban is szokott.

szerintem csak túl érzékeny arra, ha "lötyög" benne a benzin...

2009. jún. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is BMW E30-asunk van, egy 1989-es 316i. Szerintem arra gondolhatsz, hogy minél nagyobb gázt adsz, annál nagyobb fogyasztást mutat? nekünk így van. viszont, ha 80-nal megyünk stabilan, alacsony (optimális) fordulatszámon, nekünk a nullához közelít! egyébként az autó 7,5 litert fogyaszt és 1.6-os benzines, injektoros. M40 motor van benne. Igazából az autó az anyukámé, én csak egy 14 éves srác vagyok, csak egy Simsonom van. :D
2009. jún. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
az előző vagyok, ez a Simsonom: [link] nemtudom miért mutatom meg, gondolom nem érdekel téged, deazért elküldöm:D
2009. jún. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Valószínúleg a tankban lévő érzelő, úszó hibásodott mag
2009. jún. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én vagyok a 14 éves, akinek Simsonja van!

az előző válaszolónak fel szeretném hívni a figyelmét, hogy nem az üzemanyagszintmérőre gondolt a kérdező, hanem a fogyasztásmérőre, ez egészen más! [link] <-- ezen a képen látható, a jobb oldali "körben" alul, azt írja alul hogy L/100km

2009. jún. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A mechanikus fogyasztásmérők tudtommal csak a pillanatnyi fogyasztást tudják mérni, mivel mechanikus mivoltuk révén nem tudnak hosszútávú átlagot számolni.

Azok az autók amik fedélzeti számítógéppel vannak felszerelve, többnyire tudnak hosszútávú átlagfogyasztást is mérni.

2009. jún. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem akkor kezd el imbolyogni mikor folyamatosan megyek vagy nagyobb gázt adok út közben, hanem ha üresben adok egy gáz fröccsöt, akkor kezd el jobbra balra összevissza gyorsan imbolyogni. Eddig csak felugrott és visszament alap helyzetbe, de most meg hintázik. Ha valaki tudná az okát nagyon megköszönném!
2009. jún. 16. 22:05
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
:S huh megint a 14 éves vagyok! nem lehet hogy az alapjárati motorral van baj? az injektor kis alkatrész, nekünk az volt a baj, attól ingadozott az alapjárat és a fogyasztásmérő az alapjárat ingadozása miatt ugrált. nem tudom mi lehet vele, de a www.totalcar.hu oldalon vagy autódoktor, attól megkérdezheted, ő biztosan tudja majd ;)
2009. jún. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Megkérdezem az autódokit!
2009. jún. 17. 21:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagy sebbességnél és alacsony fordulatszámnál a legkisebb a fogyasztás.Városban,főleg lámpás közlekedés esetén pedig a legnagyobb.Kilövőstartnál,mikor a fordulatszám az egekbe emelkedik,extrém mértékű fogyasztást is mutathat a jelző.Ezért "ugrál" mindig
2009. jún. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!