Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az f1 váltóhoz kell kuplung?

Molnár ben kérdése:

Az f1 váltóhoz kell kuplung?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 4. 16:16
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
71%
Hivatalosan olyan technikai megoldást nem ismerem amelynek neve az lenne hogy "F1 váltó", viszont ha a Formula1-es autókban használtakra gondolsz, akkor igen, ott használnak manuális kuplungot. Viszont az utcai autókban ez eltér, kormányról kapcsolható szekvenciális váltóknál nem minden esetben szükséges kuplung a váltáshoz.
2012. ápr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
73%

Forma 1 es-hez?

Nem kell! Mindent az elektronika intéz mihelyt a kormányon lévő váltófület meghúzza a pilóta. Fizikailag nincs is kuplungpedál az autóban. (hely sincs rá)..

2012. ápr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Strigi ***** válasza:
18%
Természetesen van kuplung, különben lehetetlen lenne a sebességváltás.
2012. ápr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
38%

Az előzővel nem érek egyet..

Mi értelme lenne a kuplungnak egy versenyautóban?

Minden tized másodpercet ki kel használnia a pilótának, nem érem a logikát se üresbe gurul vagy mi? Minek a kuplung?? kormányon van kuplung mód és annyi oda elég bőven.

A rallyautókban se használnak kuplungot csak lökdösik föl meg le a váltót szinte a-80as évek óta és az lényegesen primitívebb technológia az F1-nél. (Bár ott van kuplung is de nem igazán használják) Az F1 es autókban meg mennyi a lábtér?? 30cm sokat mondok... középen meg a kormányoszlop. hová tenne be meg minek bárki is még egy pedált. Én autókiállításon ültem F1 es autóban abba csak 2 pedál volt bal láb jobb láb és ennyi alig fértem el benne a 65 kilómmal..

2012. ápr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Strigi ***** válasza:
Rendicsek, de akkor már érdekel, hogy miért nem darálja le a F1-es autó a váltójában lévő fogaskerekeket, miközben a motor folyamatosan meghajtja azokat.
2012. ápr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
26%
Előző voltam ne értetlenkedj már velem tessék vazze!
2012. ápr. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
26%
2012. ápr. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
37%
félautomata váltó... elektronikusan váltasz, a kuplungolás is elektronikusan van megoldva. ilyen hihetetlen elképzelni? egy egyszerű manuális utcai kocsit is át lehetne alakítani fillérekből kuplung nélkülivé
2012. ápr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

[link]

Itt leírja, hogy van kuplung.

2012. ápr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Azt kérdi asrác kell e F1 be kuplungot taposni váltáskor. Erre a válasz hogy nem.. Nem azt mondom hogy nincs kuplungmű az autóban. Annak nyilván lenni kell.

Nekem 50 éves motoron volt olyan hogy mechanikusan volt megoldva a kuplungolás váltáskor hogy még csak be se kelljen húzni a kart. Akkor versenyautóban minek a kuplungpedál? csúsztatott kuplungol a piros lámpánál vagy a parkolásnál? vagy minek?? Szerintem amelyik versenyautóba van kuplung abba se igazán használják ha meg van oldva gyorsabb módival elektronikával a váltó. Több idő betaposni kiengedni mint áttolni a kart és csinálja a dolgát az elektronika..

2012. ápr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!