Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonom a Váltónál engedi az...

Simsonom a Váltónál engedi az olajat, Mért?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy már kicseréltem a dekniben ami van ott váltótömités!De ugyan úgy folyik,ahol belemegy a berugónak a csöve a váltóban,ott is van tömités?ha van hogy lehet azt kicserélni?? Előre is köszönöm!

2012. ápr. 3. 22:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Oda szimering megy. Motorosboltban kérsz váltótengely szimeringet.
2012. ápr. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mert ott is van belül valamilyen szimering??
2012. ápr. 3. 22:41
 3/14 A kérdező kommentje:
Mert ami bent van a dekniben,azt már kicserltem,ez ottenged ahogyan kijön a váltódoból a berugónak a tengelye,asszem váltódobnak mondják ezt,de ha nem akkor javitsál ki :)
2012. ápr. 3. 22:44
 4/14 anonim ***** válasza:

Kívülre (váltó) simmering, a berúgótengelyre pedig egy O-gyűrű megy.

Úgy lehet cserélni, hogy megint szétszeded, kiveszed váltó és a berúgótengelyt, a belsőt kihúzod a külsőből és meglátod hol van a hibaforrás. Összeszerelés kb. fordított sorrendben.

2012. ápr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

[link]


8-as alkatrész az ábrán.

2012. ápr. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
menyire bonyolult művelet ez? :) kezdőként mond mert anyira nem vágom ezzeket,de nagyon hasznos dolgot mondtál most :D
2012. ápr. 3. 23:01
 7/14 anonim ***** válasza:

Abszolút kezdőként tűnhet bonyolultnak. Egy ideje nem Simsonoztam, de ha minden igaz le kell bontani a deknit, a váltómechanikát, kicserélni az o-gyűrűt és mindent visszarakni.

Ha bizonytalan vagy, akkor kérj meg valakit - aki gyakorlottabb a szerelésben - hogy segítsen.


De előre vedd meg a cserealkatrészt, esetleg olajat a váltóba ha kell. Nem tudom hogy raktad fel a deknit, ha leszedéskor eltéped a tömítést, akkor abból is kellhet másik.

2012. ápr. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem írtad le a Simsonod típusát, de mindegyiknél nagyjából ugyanúgy van megoldva. A következő a lényeg: Beindítod a motort, mész vele vele egy 5-10 percet. Hazamész, leengeded az olajat. Leszeded közben a váltó és berúgókart. Leszeded a deklit, és ahol kijön a váltó és berúgótengely, ott van egy szimering(tömítőgyűrű) Elvileg ott enged. Bemész egy motorosboltba, és kérsz Simsonhoz váltótengelyhez szimeringet és deklitömítést, tömítőpasztát(esetleg a szilinkonragasztó használható). Kiszeded a szimeringet, berakod az újat a következőképpen: Lefújod szilikonsprayel, és óvatosan a helyére rakod. Felrakod a deklitömítést, bekened pasztával, becsavarozod. Felrakod a karokat, és beletöltöd a 4 deci olajat. És elvileg nem folyhat.
2012. ápr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De miért váltótengely? A berúgókarra kell egy O-gyűrű és kész. Most nem tudom neked megmondani, hogy mekkora, de a neten fent van, vagy megkérdezed egy fórumon és biztosan segítenek.
2012. ápr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mert ha ott folyik, akkor a szimering a ludas.
2012. ápr. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!