Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobbkormányos kocsi? Vélemények?

Jobbkormányos kocsi? Vélemények?

Figyelt kérdés

Szeretnék külföldről behozni egy jobbkormányos Nissan Skylinet. Mivel ezt a típust csak jobbkormányosban gyártották, sajnos meg kell barátkoznom ezzel.


Szerintetek megéri jobbkormányos kocsit venni?

Ha beszerelnék egy kamerát és egy monitort, hogy lássak bal oldalt milyen lenne szerintetek?


Válaszokat előre is köszönöm.



2012. ápr. 1. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Meglehet szokni,de elég nehéz lesz!
2012. ápr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Itt elég nehéz lesz így vezetni vele meg előzésnél nem hiszem hogy praktikus lesz. Én vezettem már jobb kormányos autót mert még keresztapám hozott egyet haza mert elég sokáig élt kint Angliába. Megmondom őszintén teljesen furcsa volt váltót nem is tudtam kezelni kanyarodásnál meg aztán végképp bepánikoltam. Az autót azóta már át alakíttatta bal kormányosra.
2012. ápr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Gyàrtottak 1000db balkormànyosat is de azokat nem akarjàk eladni, mert örülnek hogy van nekik. Egyszerűbb ha àtépìtteted. Ha Skyline-ra van pénzed, akkor az àtlépìttetés csak apròpénz.
2012. ápr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Hétköznapi forgalomban, munkába, nagymamához járni, gyerekeket iskolába vinni nem a legjobb, hamar kikészülsz tőle.

Viszont vélhetően egy Skyline-t nem arra fogsz használni, hogy eldöcögj vele a 2 km-rel arrébb található oviba, délután meg karateedzésre vidd a kicsiket. Valahogy nem arra való.

Előzésnél és balra kanyarodásnál eléggé zavaró tud lenni, de mondjuk egy Skyline esetén van néhány dolog, ami könnyíti az előzést (mondjuk a gázpedál intenzív taposására elég gyorsan túl lehet esni a műveleten, főleg, ha az RB26DETT-motor dolgozik az autóban :-).

Hobbiautó esetén meg lehet szokni a jobbkormányos kivitelt. Mondjuk van, akinek egyszerű, hétköznapi autónál is sikerült. A kamerás megoldást viszont nem érdemes erőltetni, mert csak a baj van vele. Nem lehet olyan kamerát felszerelni, ami mindenféle fényviszonyok közt elfogadható képet produkál és az is bonyolult, hogy hol jelenjen meg a képe. A középkonzoli kijelzőn jól látszik a kép, de menet közben nem jó dolog oda bámulni, mert az autó előtt sokkal több érdekesség van. Más megoldás meg nem nagyon adódik.

2012. ápr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Nekem se kocsim se jogsim... szóval nem tudok érdemben nyilatkozni, viszont ennek ellenére úgy gondolom, hogy veszélyforrást jelenthet, főleg előzésnél, és kanyarodásnál. Én nem erőltetném, ha nem muszáj.
2012. ápr. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
R34-es vagy R33-as? Mennyibe kerül behozatallal együtt?
2012. ápr. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pár háznyira van itt egy jobb kormányos R34-es. A tulaj úgy oldotta meg hogy a bal oldali A oszlopra egy nagy tükröt fogatott fel. Amikor előzni akar csak belenéz abba a tükörbe és látja hogy jön e valami vagy nem.
2012. ápr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Van vagy féltucat cég Európában akik foglalkoznak balkormányosra való átalakítással, én közúti használatra nem vennék jobbkormányos autót, akár Skyline, akár nem. Párezer €-ból simán megoldható a balkormányosra átalakítás, ha meg nem tudsz ennyit ráfordítani akkor a Skyline eleve nem neked való autó.


"Ha beszerelnék egy kamerát és egy monitort, hogy lássak bal oldalt milyen lenne szerintetek?"

Megteheted, de ha ennek ellenére egy előzésnél összetöröd a kocsidat meg megölsz egy iskoláscsoportot akkor nem hivatkozhatsz arra hogy lefagyott a kamera.

2012. ápr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megcsináltatnám bal-kormányosra, azt tudom, hogy egy vadi új lambo murcealagot 2 millióért csinálják meg, akkor szerintem a Skylinet olyan 1-1,5 millió közt kb.
2012. ápr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Istenem én mennyire, de mennyire cserélnék veled :D Egy skyline mindenkori álmom. Nem vagyok tuning bu zi, de ha egyszer lesz annyi pénzem én is veszek egy r34-est és rongyosra tuningolom. Ne érdekeljen, hogy jobbkormányos, meg lehet szokni biztos, előzésnél meg nem lehet akkora gond, hisz sok paci van alattad és ahhoz egy jó fék is való. Amúgy is egy ilyen dög a pályára való, ott meg aztán teljesen mindegy :D
2012. ápr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!