Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány éves használt autót és...

Hány éves használt autót és milyen fajtát érdemes vásárolnia egy nőnek friss jogsival?

Figyelt kérdés

Kellene vennem egy autót, de olyan sokféle használt autó van. 10-20 éves autót nem nagyon merek venni, de egy újra csak több év alatt tudnám összespórolni a pénzt.

Mennyibe kerülnek és milyen fajták azok a mostanában látott 4 személyes kicsi rövid színes autók?



2012. márc. 30. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:

minden attól függ mennyi pénzed van.

4 személyes kicsi rövid színes autók? Tipp: Smart, Suzuki Splash vagy Swift de amúgy nem tudom mire gondolsz.

Ha kevesebb pénzből gazdálkodsz akkor próbálj olyat venni amin tuti elvégezték a 100.000-es nagy szervizt (és most 104.000 km van benne)

2012. márc. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát nézd, azok a "mostanában látott 4 személyes kicsi rövid színes autók" elég tág fogalom, én nem tudom hogy te milyeneket szoktál látni, de mint gondolom te is sejted, az egész dolog pénzfüggő. Ez után jöhetnek az igényeid, de lehetőleg nem az hogy milyen színű legyen, hol legyen a sminktükör, hanem az hogy mekkora csomagteret szeretnél, milyen üzemanyagot, mennyit tudnál költeni az autó fenntartására. Használt autókról beszélünk, mindegyiknek van hibája és mindegyiket javítani kell néhanapján, ezért nem árt az autó mellé egy jó-munkás szerelőt is rendszeresíteni. Szóval szerintem írd le hogy mennyi az annyi amit autóra szeretnél költeni (annak vedd a 70-80%-át) és megnézzük hogy az igényeidnek megfelelően milyen autót tudnál összehozni és mi módon.
2012. márc. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Sajnos nem értek az autótípusokhoz. kb. 500 ezret tudnék költeni egy használt autóra.

Egyik nap megkérdeztem egy kis autó tulajdonost,(éppen szállt ki az autójából). Az autója Honda volt.

Természetesen majd nem az autó színe számít, (nőként soha nem vennék hupilila autót, láttam már ilyet,)hanem az, hogy rövid legyen elöl és hátul. Vezettem már Toyota Corolla és Nissan Almera autókat, de ezek nekem nagyok voltak, alig értem el a kuplungot,és előre kellett húzni az ülést annyira, hogy be tudjam nyomni kényelmesen, viszont így meg túl közel volt a fék meg a gáz.

Viszont vezettem már Opelt, kicsi volt :))és kényelmes, de, hogy milyen fajta nem tudom.:(

2012. márc. 30. 21:14
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát ha nagyon nem értesz az alapvető műszaki dolgokhoz (ez persze nem baj, nem érthet hozzá mindeki) akkor mindenképp vidd el az autót vásárlás előtt egy független állapotfelmérésre valamely szervízbe, illetve tényleg keress egy jó szerelőt még vásárlás előtt akiben megbízol hogy nem húz le. Ennyi pénzből már egész jó autókat lehet venni, szerintem ilyesmiket érdemes nézegetned:


Peugeot 106: [link]

Suzuki Swift: [link]

Ford Fiesta: [link]

Citroen Saxo: [link]

Lancia Y: [link]

Opel Corsa: [link]


Ennél kissebb autókat aligha fogsz találni, viszont forgalomban ezeket már tökéletesen lehet használni, autópályán is elmennek, de nem versenyautók. Nőknek bármelyik ideális lehet. Sok más típus van még, ezeket csak ízelítőnek mutattam, hogy lássuk ilyesmire gondoltál-e.

2012. márc. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

akkor opel corsa B, , ha baja is van olcsó hozzá az alkatrész, meg ért is hozzá minden sarki autó szerelő, (hondát semmiféle képen) valami ilyesmire gondolok

[link]

2012. márc. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm a tanácsokat és a linkeket :))
2012. márc. 30. 23:07
 7/10 anonim ***** válasza:

"alig értem el a kuplungot,és előre kellett húzni az ülést annyira, hogy be tudjam nyomni kényelmesen, viszont így meg túl közel volt a fék meg a gáz"

Bocs, de ezt nem nagyon vágom: ha már "kényelmesen" beállítottad az ülést, akkor mind3 pedált ugyanúgy kéne tudnod kezelni...

Amúgy ezek kedveltek még nők körében:

Deawoo Matiz

Renault Twingo

Fiat Punto

Fiat 500

Fiat Panda

Nissan Micra

2012. márc. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak üzenem, igen, így volt, az említett autóknál hátrább volt a kuplung, láttam és éreztem, illetve nem éreztem a kuplungot, csak teljesen kinyújtott lábbal tudtam benyomni sebváltáskor, ezért kellett jó előre húznom az ülést. Viszont akkor olyan közelre került a kormány, hogy ha 10 kilóval több lenne a felsőtestemen, beszorultam volna a kormány és az ülés közzé. Soha többé Toyota Corollát és Nissan Almérát. (166 cm magas vagyok)

Hasonló a probléma

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__210..


DE köszi a válaszod :)

2012. márc. 30. 23:45
 9/10 A kérdező kommentje:

Ilyen rövid autót szeretnék hasonló extrákkal, de látom hogy ilyen autók milliókba kerülnek:(


[link]

2012. márc. 31. 00:02
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a suzuki közül választhat nyugodtan.Nők számára könnyű vezetni és egész megbízható autók és vagyonban nem kerülnek se a kocsik se az alkatrészek ha mégis valamit venni kell hozzá.de vehet zsigulit is vagy egy tankot :)

300-400ezerért egész jó autókat lehet kapni a hasznaltauto.hu,expressz.hu -un...Vásárláskor vigyen magával szakit aki megnézi a verdát hogy m,ennyire van jó állapotban,meg aki segít...

Üdv!

2012. márc. 31. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!