Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki szereti a XENON lámpát ha...

Ki szereti a XENON lámpát ha nem saját tehát mögötted jön és teljesen belevilágít a tükrödbe?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretem mert ha utánnam jön nem látok egy darabig semmit sötétben mert elvakít! Én konkrétan betíltanám!
2012. márc. 28. 22:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%
Az a jó a Xenonban, hogy nem sokáig van mögötted.
2012. márc. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Amíg volt kocsim, egy ideig azt terveztem hogy egy 1000 wattos stroboszkópot építeka féklámpa helyére az iylenek ellen, + vagy 2 diszkólézerzt.


De aztán előbb lett eladva a kocsi, sé azóta se vettem másikat iylen üzemanyagárak mellé.

2012. márc. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

A Xenon lámpával alapból semmi probléma. Ott kezdődnek a problémák amikor nincs felszerelve automata szintszabályzóval és fényszórómosóval (ami alapból kötelező a xenonhoz). Ha normálisan van megcsinálva akkor még annyira se vakít mint egy sima lámpa.


Szerinted ha annyira szar akkor miért szerelnek manapság sok autót gyárilag xenonnal?


Félre értés ne essék, nincs xenonom, mert kb 100.000ft egy normális szett.

2012. márc. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Elvileg nem is mehetne át műszaki vizsgán így. Vagy rosszul gondolom?
2012. márc. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
A normális, gyári xenont nem veszed észre, mert közútön az is ugyanúgy működik mint a jól beállított halogén. A baj az utólagos xenon-lámpa szettekkel van, olyan autókhoz is gyártanak ilyeneket amelyek amúgy soha nem készültek xenonos verzióban. Nem csoda hogy egyes tulajok szívesen megveszik az olcsó szetteket, gondolván az úgyis jobb mint a halogén, mivelhogy modernebb. Egy fenéket jobb, ez olyan mint ha a világ első rádiójából dolbysurroundos hi-fi rendszert akarnánk építeni.
2012. márc. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Az utólag átépített xenonnal se lenne gond ha lenne benne automata szintszabályzó és lámpamosó. De mint már mondtam, ez egy min. 100.000ft-os tétel ezért ezeket sokan kispórolják.
2012. márc. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Naja, egyrészt nem a xenon technológia a gond, ahogy már előttem írták. Másrészt, ha még azt mondanád, hogy felcsesz h szemből vakít, azt mondom jól van, mert engem is néha...nade hátulról? Ember, billentsd át a belső tükrödet...a külsőben persze azért még tud vakítani, de kapásból nem annyira, vagy ha tényleg ennyire zavar, szereltess be fényre sötétedő tükröket.
2012. márc. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"billentsd át a belső tükrödet"

Pont azzal akarok szórakozni vezetés közben. És utána meg vissza. :DD


"szereltess be fényre sötétedő tükröket."

Meg majd még én költsek rá, hogy a barom ne okozzon balesetet előbb-utóbb. :DDDDD

:)

2012. márc. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"Pont azzal akarok szórakozni vezetés közben. És utána meg vissza. :DD "


Akár úgy is maradhat. Egész éjjel. Nem csak a Xenon tud zavarni, rengeteg halogén is rosszul van beállítva. Amúgy pedig ne menyj az utcára este, ha ekkora gondot okoz. Ha dolgod lenne, akkoris intézd úgy, hogy ne legyen.

2012. márc. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Tapasztalat : Sokkal több a rosszul beállított halogén mint a rosszul beállított xenon.

Mindig mindenki azzal jön ezen az oldalon hogy a xenon így vakít meg úgy vakít, arról mért nem ír senki* hogy a halogén is tud vakítani rendesen ?

És ha már itt tarunk, én azokat büntetném akiknek rosszul van beállítva a fényszóró, legyen az halogén vagy xenon, tök mindegy, ha szem kib*szós akkor ne használja közúti forgalomban.....

2012. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!