Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ellene vagy mellette vagytok...

Ellene vagy mellette vagytok az autók korszerűsítésének? PL. : elektromos meghajtással működő autók.

Figyelt kérdés
Ha a ház tetejére vagy kertbe napelemeket tennék akkor otthonról is tölthetném az autót?
2012. márc. 28. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen. Csak a napelemekkel meg a hálózat összetákolásával elég sok pénz menne el, szóval nem tudom hogy megérné e. Bár én is örülnék ha az elektromos autókat úgy csinálnák meg hogy normálisan tudjanak menni plusz a hibrid autókat is még fejleszthetnék olyanra hogy még kevesebb benzint zabáljon.
2012. márc. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Igen, de például a napelem előállítása nem túl környezetbarát. Szóval az elektromos meghajtásnál figyelembe kell venni, hogy az elektromos áram is környezetszennyező forrásból származik.


Az elektromos meghajtás ellen szól egyelőre az is, hogy pl.: egy tankhajót manapság még lehetetlen lenne mozgásra bírni elektromos motorokkal.

2012. márc. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az elektromos autóknak ellene vagyok igen.Számomra az nem korszerűsítés.Viszont jó véleménnyel vagyok a bioüzemanyagoknak.Növényekből előállított üzemanyag , ugyanolyan hatékonysággal mint a kőolajból előállított dízel vagy benzin.Ezt az ötletet támogatom.


Az elektromossal az a baj hogy nem tud akkora távokat megtenni mint 1 sima autó , emellett a teljesítménye is igencsak gyatra.Viszont a hybrid autók valóban jól , nagyon takarékosak , főként a dízel-elektromos hajtásúak.

2012. márc. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó lenne egy elektromos autó mert kevesebbet eszik és rövidtávra tökéletes.

Én amellett is lennék hogy olcsóbbak legyenek az üzemanyagok mert marha drága a közlekedés.

Sokkal egyszerűbb lenne ha nem 450ért adnák a benzin literjét, hanem mondjuk 330ért és akkor nem kellene egy ideig az elektromos autókon agyalni.

2012. márc. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ellene vagyok az elektromos meghajtású autónak ez nem korszerű, hanem épp ellenkezőleg.Semmi hangja, semmi erő, semmi élvezeti faktor.

Ráadásul akinek nincs pénze napelemekre meg egyéb hülyeségekre amivel áramot tud előállítani akkor úgy is az erőműből kapja majd.Ha sok elektromos autót így töltenének szerintem nőne a környezetszennyezés.


Viszont támogatom a bio üzemanyagok tökélyre fejlesztését.

Növényi olajból előállított üzemanyag kevesebb káros hatással bír.Ráadásul még munkahelyet is teremthet, mert ugye meg kell termelni a növényt.

2012. márc. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A bio uzemanyagokkal egy problema van: a Novenyek amikbol eloallitjak, sajnos ejszaka heterotrof eletet folyatatnak, es hogy ellassak avilagot uzemanyaggal a jelenlegi termoterulet 75%-at vagy tobbet kellene veluk bevetni...es En nem szndekozom Etanolt, vagy repceolajat inni ebed helyett.
2012. márc. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Semmi hangja" - ez normális esetben előny kéne, hogy legyen



"semmi erő" - te se ültél még elektromosban... 100x jobban és egyenletesebben húz, mint bármilyen belső égésű. Job híján ülj fel egy trolira...

2012. márc. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!