Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerdától olcsóbb lesz a...

Szerdától olcsóbb lesz a gázolaj, mint a benzin! Na akkor mi is van?

Figyelt kérdés

Hónapokon keresztül azt osztották a benzines fanok, hogy mennyivel jobban megéri benzinest venni, mert hogy az x Ft-al olcsóbb literenként. Persze, hogy 2 literrel több kell belőle az nem lényeg...

Most mi lesz ezután? Továbbfejlesztik a "de a szervizköltsége nagyon drága" szöveget? A másik kedvenc "évi 30 ezer km alatt nem éri meg a dízel" esetleg lecsökken évi 20 ezerre?


2012. márc. 26. 18:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
mellesleg nem te írtad a kérdésben, hogy hülyeség, hogy a dízel csak évi 30 ezer kilométer felett éri meg? most meg 100 ezerrel példálózol
2012. márc. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Úgy látom, ti nem sokat változtatok. No nem gond, jót szórakozom rajtatok. Tankoljátok csak a benzint, éljetek boldog tudatlanságban! Igen, igazatok van: a dízel hangos, büdös, lassú, 1000Km-enként kell benne porlasztókat cserélni, ciki vele menni, és a dízel tulajdonosok azért vesznek dízelt, mert hülyék. Egyértelmű tények ezek ugyebár.
2012. márc. 26. 20:33
 13/26 anonim ***** válasza:
156 ezer km-t tettem bele 6 év alatt egy kis diesel autóba 5 liter felett még nem evett százon. 1db gázolajcső és 3db gázolajszűrő cseréjére volt az az alkatrész aminek köze van ahhoz hogy diesel.
2012. márc. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
És eközben spóroltál vele legalább 1 millió Ft-ot. Ebből azt hiszem telik szervizre, ha véletlenül úgy adja a helyzet. Mert tudod, egy benzines autó soha nem romlik el.
2012. márc. 26. 22:35
 15/26 anonim ***** válasza:
Benzinessel is ugyan úgy el tudok menni hosszú távra mint a diselessel .Minden autó hosszú távra van tervezve. Mellesleg nekem sem tetszik hogy kerregnek a dízelesek ,hallottam én már audit is kerregni ami dízeles volt. Sőt a főnököm automataváltós böhöm skodájába 1 db chip szállt el és olyan kerregős lett az autó hogy örökre úgy maradt neki mert 120 ezer forint körül lett volna annak az egy chipnek a cseréje! Mellesleg a dízelek csak azért mennek olyan nyomatékosan mert a főtengely túl van méretezve mondjuk a 90-es helyett ugyan abba a blokkba amelyikbe a 90-et szánták mondjuk 100-as löketű van ,ezért a nagy nyomaték és ezt azért találták ki mert a dízelnek nagyobb kompresszió kell. Ezt én ugyan úgy megcsinálhatom egy benzinesnél hogy a 66-os főtengely helyett pl teszek bele egy 80-at és kapok akkora nyomatékot hogy belemerülök az ülésbe is ,ráadásul még mindíg benzinnel megy ami jobban reagál! Mindenki tankolja csak a dízet meg a benzint , én benzin etanol felesben járok, havi 7500ft spórolás a tiszta benzinhez képest ráadásul sokkal jobban megy az autóm is ,rugalmasabb.
2012. márc. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Mindenki tudja, hogy csak dízel autót érdemes venni.

Fogyasztás, nyomaték, értéktartás, eladhatóság stb stb stb


Ez a 'x km alatt nem éri meg a dízel duma ' hülyeség. Csak a benzinesek szokták nyugtatni vele magukat. Ha normális kúton (OMV,shell) tankol az ember adagolóval-porlasztócsúcsokkal sose lesz gondja.


Néhány év alatt sok sok százezret megspórol az ember a fogyasztáson. Egyébként ha nem érné meg dízelt venni akkor miért dízeles az összes kamion, furgon, mezőgazdaság gép, autóbusz, utasszállító hajó stb stb?

Ezt válaszolja meg valamelyik benzines?!


Nekem jelenleg egy 320d-m van. kb 6,5L-gázolajjal eljárkálok (nem 90km/h-val!)

Előtte szintén dízeles passatom volt évekig.

Turbóra, adagolóra, porlasztóra egy ft-t NEM költötem. (pedig mindkét autó 200 000km felett jár(t)!!)


Nálunk a cégnél a Daf kamionba mostanában fog átfordulni az óra ( 1 000 000KM!). Olajcserén kívűl még nem nagyon járt szervizben!!!

2012. márc. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
előző, én is dízel párti vagyok, de hogy válaszoljak a kérdésedre, a nagy gépek azért dízelesek, mert abba sokkal nagyobb a nyomaték.
2012. márc. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
így van ráadásul oda kell az erő hogy a több tonnányi rakományt el tudják vinni. de a kamion /tehergép nem személygépkocsi kategória azt ne felejtsétek! Nem érdemes ezen vitatkozni, míg mi itt vitatkozunk ezek a ma.ák jót röhögnek hogy megint lehúzhatják az embereket valami tré kifogással hogy ezért meg azért emelik...
2012. márc. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
Azért gyártanak benzines és diesel autókat is, hogy legyen min vitatkoznotok, mert amíg ezzel lefoglaljátok magatokat mint a jógyerekek, addíg nem foglalkoztok más, komolyabb dolgokkal. XD
2012. márc. 28. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"Azért gyártanak benzines és diesel autókat is, hogy legyen min vitatkoznotok, mert amíg ezzel lefoglaljátok magatokat mint a jógyerekek, addíg nem foglalkoztok más, komolyabb dolgokkal. XD"


Nem tudom feltűnt-e de ez a topik autókról szól. Mégis miről beszélgessünk??

2012. márc. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!