Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Két éves B jogsival A1 megszer...

Két éves B jogsival A1 megszerzése után szállíthatok-e utast, vagy további 2 évet kell várnom?

Figyelt kérdés

"Az elsőként szerzett nemzetközi kategóriás vezetői engedély a vizsga napjától számított két évig kezdő vezetői engedélynek minősül. A kezdő vezetői engedéllyel motorkerékpáron utas nem szálllítható."


A B jogsi beszámítható, tehát a 2év már letelt, vagy az motoros jogsiknál ez külön számítandó?



2012. márc. 26. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Szállíthatsz vele utast. Nincs ott, hogy a motoros vizsgákat külön kellene értelmezni, mindkettő nemzetközi kategória, tehát "beszámíthatod" a 2 éves B-s jogosítványodat.
2012. márc. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 DannyZuko ***** válasza:
Szállíthatsz mert van forgalmi jártasságod 2 év. Én személy szerint 14éves korom óta motorosként nem értek vele egyet, de ez a jogszabály. szerintem ne vigyen személyt, aki nem rutinos motoros, pláne az aki megszerezte pl a B jogsit és nem vezetett soha. Mitöbb a B jogsival nem engednék még robogót sem vezetni, mondván hogy jön ahoz olyan ember aki még egy bólyát sem került ki, hogy motorra üljön. (privát vélemény)
2012. márc. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Részben egyet értek veled, és én is 14 éves korom óta motorozok, csak most szeretném "legalizálni" a köbcentiket. :)
2012. márc. 26. 10:52
 4/4 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 26. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!