Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő a jogosítvány...

Mennyi idő a jogosítvány megszerzése?

Figyelt kérdés
Tehát elméleti, gyakorlati, és minden egyéb elvégzése, és aztán vizsgázás és jogosítvány megszerzése. Ez minimum mennyi időbe telik?
2012. febr. 2. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
minimum fél év mindennel együtt, ha nem buksz 1x se.
2012. febr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak intenzív képzések és hosszabbak is. Mennyire megy jól a vezetés?
2012. febr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó helyen jó oktatókkal Sima B kategória elmélet 1 hét 2.héten vizsga..utána vezetés és forgalmi vizsga még 2 hét..bukás nélkül. jan1.től megszünt a rutin.
2012. febr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
közepesen kényelmes tempóban, ha intenzív képzésre fizetsz be, akkor 3 hónap. az a szopi, hogy mostanában nem nagyon van vizsgaidőpont forgalmira. hiába vagyok kész a vezetéssel már bő 1 hete, 22én lesz csak a forgalmi vizsgám. nov közepén kezdtem, a karácsonyi időszak miatt egy kicsit hosszúra nyúlt a folyamat.
2012. febr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szia

novemberben kezdtem ugy közepe felé.

7nap elméleti volt aztán 1hétig otthon kreszeztem cdvel.

kresz vizsga ,75ből-71et értem el.

másnap oktató választás.vezetések napi 2szer 45percek.

vége felé a vezetéseimnek szoltam akarok elsősegélyre menni suliban ,szombaton volt reggel 8 tol. 12 ig .

aztán elmentem leteni a avizsgát elsősegélyből.

forgalombol január 31én vizsgáztam ma voltam okmányirodában kérvényezni a vezetői engedélyemet.

ez ha le veszuk unnepek voltak decemberben akkor laza ,2 hónap.ha minden sikerul elsőre .

2012. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ja és minden csak pakk vizsgákkal egyutt elsősegély stb lényeg kézbe veszed jogsidat..nekem benne volt okmányirodával egyutt ,110 000ft. budapesten spuri suliban duna pláza .
2012. febr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem kb. 150 ezer FT lesz, az elmélet 1-2 hét, aztán olyan 30 órát kellesz levezetni. Na most, vezetni tudok, autóm is van már, de a jogsi nagyon kéne, minél hamarabb...
2012. febr. 6. 18:41
 8/10 anonim válasza:
100%

A jelenlegi (2012. év végi) procedúra a következő (B kategóriára, azaz szgk-ra):


1. Beiratkozol egy autósiskolába. Akármelyik munkanap megteheted, folyamatosan ismétlik a tananyagot. 7 alkalom a kresz tananyag, ezt aláírásoddal igazolod.


2. Bejelentkezel vizsgaidőpontra. Ennek a várakozási ideje kb. 3-4 hét, mivel 2012 elején megvonták az állami támogatást a Közútfelügyelettől, így nincs pénz a sok vizsgabiztos és vizsgahelyszín fenntartására.


2/a. Célszerű abban a pillanatban vizsgaidőpontot kérni, ahogy beiratkozol a kresz tanfolyamra, mivel akkor 1 hetet megspórolsz.


3. EÜ tanfolyam is kötelező, valamint egy EÜ vizsga. Ez egy alkalmas dolog, 4 óra.


3/a. Célszerű abban a pillanatban, hogy beiratkozol, egyből EÜ tanfolyam időpontot és vizsgaidőpontot is kérni, mivel újabb 1-2 hetet is megspórolhatsz vele. EÜ tanfolyam hetente egyszer van és eléggé teltházas.


4. Ha és amennyiben sikeres az elméleti vizsgád kreszből, mehetsz vezetni. Ha nem sikeres, újabb vizsgaidőpont kérése, újabb 3-4 hetes várakozás.


5. A kötelező a 30 óra vezetés, ám egy óra nem 60 perc, hanem csak kb. 40-45, oktatótól fógg. Inkább iskolai órákban kell gondolkozni, nem 60 perces időszakokban. 2 ilyen óránál többet egy nap nem vezethetsz. Ha minden nap tudsz menni vezetni (ez jellemzően hajnali vagy délelőtti órákban lehetséges, délután alig van időpont), akkor 15-20 nap, azaz kb. 3 hét.


5/a. Célszerű megkérni az oktatót, hogy az első hét után, vagy az első pár alkalom után kérjen vizsgaidőpontot, mivel itt is 3-4 hetes az átfutási idő. Ha csak a gyakorlati órák után kérsz vizsgaidőpontot, elvesztegettél 2-3 hetet.


6. Amennyiben nem buksz meg az első vizsgád alkalmával (a kenőpénz tarifája jelen pillanatban 20.000 Ft, ekkor, hacsak nem okozol balesetet, vagy nem kell az oktatódnak durván belefékezni, akkor átmész), 3 munkanap után mehetsz átvenni az igazolólapot.


7. Az igazolólappal, az orvosi alkalmasságival (ezt az elméleti tanfolyam alatt csinálják meg, vagy a háziorvosod adja), el kell menni egy okmányirodába.


8. Az okmányirodai átfutási idő 30 nap. Nem igaz az az urban legend, hogy itt és itt 3-4 nap alatt megcsinálják. Sehol sem csinálják meg 30 napon belül. Útlevelet adnak 24 óra alatt, jogsit nem. Ha a jogsid lejárt s megújítod, adnak ideiglenes jogsit, ha első jogsidról van szó, nem adnak.


Összegezve:


Elmélet: 1,5 hét

Várakozási idő: 2,5 hét

Ez alatt:

- EÜ tanfolyam

- EÜ vizsga

- orvosi alkalmassági beszerzése

Elméleti vizsga

Gyakorlati tanfolyam: 3 hét

Várakozási idő: 1 hét

Gyakorlati vizsga

Várakozási idő: 3 munkanap

Igazolólap átvétele, okmányiroda

Várakozási idő: 4 hét


Összesen: 12-14 hét, azaz 3-3,5 hónap. Ez azonban csak az elmélet, a gyakorlatban inkább 4,5-5 hónap. Én augusztosban kezdtem, most december közepe van és még az okmányirodára várok, ki tudja meddig (max. január elejéig).


Ismételten:

- vizsgaidőpontokra a várakozási idő Budapesten 2012 végén 3-4 hét

- okmányiroda 30 napra vállalja, ha szerencséd van, csak 2-3 hét, de ebbe neked nincs beleszólásod.

- elméleti vizsga eredménye csak tőled függ, nekem 2 hibaponttal volt meg

- gyakorlati vizsgán majdnem biztosan meghúznak 1-2 alkalommal, hacsak nem beszélsz az oktatóddal és nem tejelsz, még Schumachert is elvágnák mondvacsinált okokból, csak fizessen (elsőnek engem is megvágtak, másodjára fizettem).

2012. dec. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
64%
Még annyit, hogy kenőpénzestül-illetékestül-mindenestül 134.500 Ft-ba fájt az egész. Ha elsőnek átmész a gyakorlati vizsgán, kenőpénz nélkül, akkor 31 ezerrel kevesebbet számolj.
2012. dec. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Nekem elsőre sikerült minden, viszont nagyon sokáig húzódott, októbertől mostanáig, KRESZ-szel, elsősegéllyel, vezetéssel, minden vizsgával együtt... benne ünnepek, betegségek, utazások stb.

De volt olyan nálunk (Baranya Autósiskola, Baranya megye), aki 1-1,5 hónap alatt megvolt majdnem mindennel..:)

2013. máj. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!