Elmondaná vki elejétől a végéig, hogy miből áll egy B-s jogsi megszerzése?
Beiratkozol kresz tanfolyamra, jársz órákra/előadásokra aztán a végén megcsinálod a kresz vizsgát.
Többnyire eközben vannak az elsősegély oktatások, és valamikor ebből is vizsga(lehet hogy már forgalomban vezetsz mire elsősegély vizsgához érsz)
Aztán vezetési tudástól függően vezetsz rutinpályán egy kicsit. Rutinvizsgát eltörölték. Szóval ha az oktatód úgy véli akkor kivisz forgalomba. Itt levezeted legalább a minimum óraszámot(most nem tudom hogy az mennyi) ezen felül még vehetsz pótórákat ha szükséges és megcsinálod a forgalmi vizsgát.
Forgalomba csak akkor mehetsz ha megvan a kresz vizsgád.
Szóval ha a forgalmi vizsgát megcsinálod akkor már 2 megvan. Elsősegélyt akkor csinálod meg amikor akarod, de a jogsit csak akko kaphatod meg ha az is megvan.
Ha mind a 3 vizsgád megvan akkor aszem csak el kell menni az okmányirodába a papírokkal(meg ha jól emlékszem jogsi árát is ugye fizetni kell, szal előtte kérsz csekket és befizeted) és megcsináltatod a jogsit.
Pár hét múlva ajánlott levélként postázzák a jogosítványt.
Ha hasznos válasz volt akkor katt a zöld kézre :D
Ha meg van még kérdésed akkor kérdezz.
Először is költség: kb. 100-120 ropi. Lehet több. (Kiírják, hogy 70, de nem igaz. Vizsgadíjak plusz 5 ezrek. Könyvek, pótórák, stb.)
Első lépés: kresztanfolyam és vizsga. Nekem azt hiszem két szombaton volt az oktatás, de lehet munkanapra is beiratkozni. A vizsga számítógépes tesztes.
Aztán kell orvosi alkalmassági. Háziorvos vagy üzemorvos(?) csinálja, megkérdezi, hogy látsz e rendesen, meg ilyen egyszerű dolgok.
Aztán van elsősegély. Szintén 1-2 alkalom az oktatás. Kötözés, sérülések, szájon át lélegeztetés, stabil oldalfekvésbe helyezés. De elmondják, hogy mire lehet számítani vizsgán.
Ami idáig volt, ahhoz vannak könyvek. Vagy belekalkulálják az árba és központilag adják, de inkább csak elmondják, hogy mit kell megvenni és hol. (Érdemes beszerezni őket.)
Ha megvan a kresz teszt, azt hiszem nem is kell megvárni a többit, hanem párhuzamosan el lehet kezdeni a rutinpályát. Kiválasztod a gyakorlati oktatódat a kocsitípussal együtt, amit vezetni szeretnél. Ha nagyobb iskoláról van szó, akkor egész széles választék van, kisebbeknél kevesebb. 10 óra rutinpálya kötelező, ha nem változott a szabály. Majd vizsga.
Azután 20 óra forgalom. Engem már a rutinórák vége felé szoktatott az oktató a forgalomhoz. Sőt általában így szokták. Aztán forgalmi vizsgával zárod le az egészet.
Ha ügyes vagy, akkor minden elsőre megy. De gyakran előfordul, hogy egy, vagy több dolgot ismételni kell. (Nekem pl. a forgalom harmadjára lett meg.)
Az egészre 2-3 hónapot kell szánni akár munka, vagy tanulás mellett.
Sok sikert hozzá!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!