Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson! Mit kellene csinálnom...

Simson! Mit kellene csinálnom fele hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
szóval 3 sebességes és az a baj hogy tul hamar kipörög ezt ugy értem hogy megyek 30 al harmadikba és már nincs olyan jó hangja ha jobban huzom neki..(ha valaki nem értené akkor leirom ugy hogy olyan hangja van 30 nál mintha már váltani kéne..csak ugye 3 sebességes) de amugy megy 60 at csak akkor már nagyon köhög=mintha váltani kéne
2012. márc. 24. 21:50
1 2
 1/19 MartinMetalCore válasza:
szerintem a 60 km/h egész jó egy 3 sebességes simótól. Talán az áttételen lehetne változtatni esetleg egy fúrt henger de az már nagyobb kiadás meg sok gond...
2012. márc. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
és melyik fele legyen jobb?
2012. márc. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
nyilván aki válaszolni akar az érti hogy nem fele hanem vele..elírtam ..hűha
2012. márc. 24. 22:02
 4/19 A kérdező kommentje:
az igazi kérdés a magyarázat első része..az elsőnek köszönöm várom a további válaszokat
2012. márc. 24. 22:04
 5/19 anonim ***** válasza:

Jobb legyen, jobb legyen... Mégis mire gondolsz azon címszó alatt, hogy "jobb legyen"? Ha úgy tűnik, hogy leforogja a harmadik fokozatot és nem erőlködik, akkor meg lehet próbálni kicsit megnyújtani a végáttételt: előre egy foggal nagyobb kislánckerék, aztán hadd szóljon! Nem fog annyira gyorsulni, de lehet, hogy nagyobb lesz a végsebesség és biztos, hogy nem fog annyira forogni a motor.

Ez a legegyszerűbb, minden más módszernél bele kell nyúlni a motorba. Azt pedig minden esetben meg kell, hogy előzze némi tervezgetés, ki kell találnod, mit szeretnél (teljesítményt vagy nyomatékot, melyik tartományt szeretnéd erősíteni, stb.).

2012. márc. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 simsonos3 ***** válasza:

Ha itt vagyunk akkor kérdés a kérdésben! :D


A nyomatékot, hogy lehetne növelni??

2012. márc. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A nyomatékot növelni elméletileg igen egyszerű. A nyomaték ugyanis - kicsit leegyszerűsítve - abból adódik, hogy a munkaütemben az égés jól megnyomja lefelé a dugattyút, az meg a forgattyúcsapon át megtekeri a főtengelyt. Az erőkar nem nagyon fog változni (mert a főtengelyt aligha cseréled ki nagyobb löketűre), tehát az erőt kell növelni.

Erre több módszer is van. A legegyszerűbb, ha megnöveled a lökettérfogatot, ekkor több benzin-levegő keverék fog elégni, nagyobbat lök a munkaütem a dugattyún, nagyobb a nyomaték. Vagy ha maradnál az 50 köbcentinél, akkor lehet növelni a sűrítést: nagyobb nyomásról indul a terjeszkedés, kicsit több lesz a nyomaték. Esetleg javíthatsz a töltéscserén: ha több friss keverék tud beáramlani a hengerbe, több is fog elégni (ez már csak ilyen) és nagyobb nyomatékot kapsz. Leírva igen egyszerű mindegyik módszer, de különösen ez utóbbi bonyolult: játszhatsz a motoron belül a csatornákkal, a karburátorral és a kipufogóval. Megfelelően, összehangoltan kell őket módosítani, hogy az legyen az eredmény, amit szeretnél.

2012. márc. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:

nekemis van egy ilyen bajom:O

enyém

60/2 es és ha huzom 3 asba akkor hirtelen felpörög, szerintem kuplung csuszik...

2012. márc. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 simsonos3 ***** válasza:

Igen valószínű, hogy a kuplung.

Nekem simsonnál még nem, de kocsinknál ez volt a baj, nem akart menni csak pörgött és kuplungtárcsa csere és okés lett :)

2012. márc. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Azt azért tisztázni szeretném a sok Simsont látott első válaszolóval is (mivel válaszában elárulja,hogy nem sok köze van hozzá), hogy a 4sebességes váltó 4. kihajtó fokozata, és a 3 sebességes váltó 3. kihajtó fokozata ugyan akkora. És a kérdezőhöz: ez nem elég információ ahhoz, hogy konkrét választ lehessen mondani, mellesleg az a 30km/h már olyan sebesség tartomány, ahonnan kényelmesen lehet gyorsítani, igen ütemesen. Mellesleg ha egy széthajtott, gyatra motorod van akkor ne akarj felszállni, egyébként az a 60km/h egy 80kg-os emberre számolva viszonylag jó sebesség.
2012. márc. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!