Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kocsit ajánlanátok?

Milyen kocsit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most döntöttem úgy,hogy veszek végre egy autót .Az lenne a kérdésem,hogy mik a tipikus női autók és miket ajánlanátok? Én a Peugeotok között nézegettem pl egy 206-ost.Ár az igenis fontos,használtan kívánom venni és 1,5 nél nem szánok rá többet.Előre is köszönöm :)


18/L


2012. márc. 18. 20:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Igen ezek a 206 osok jók , de nézhetsz Clio-t , ezek megbizhatóak , de mitsubishi colt is jó, esetleg A - Merci. Mindegyik jó , kis fentarthatóság , olcsó kölcségek. (persze ha jó állapotú)

Innen már te döntesz , melyik jó , melyikkel szimpatizálsz:)

2012. márc. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Alapszabály hogy ha 1,5 milliód van autóra akkor max. 1,2-ért vegyél kocsit. Ez él akármilyen autót is szeretnél. Vétel előtt vidd el egy állapotfelmérésre, így kizárod hogy zsákbamcsakát vegyél. Kerüld a tuning meg csilivili buherált járgányokat, törekedj a gyári állapotra. Akkora a használtautópiac hogy egy idő után biztos sikerül majd a "tökéletes" autót kifogni. Ha első autó akkor egy gyengébb motor is jó lesz, sőt talán érdemesebb is egy ilyet keresni, hogy bele tudj tanulni a forgalomba. Ilyesmiket nézegess:


Citroen C2: [link]

Ford Fiesta: [link]

Peugeot 206: [link]

Opel Corsa: [link]

Fiat Punto: [link]

Honda Civic: [link]

2012. márc. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Peugeot 206-Renault Clio közül vegyél egyet 1.2 milla körül
2012. márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Bocsi...elfelejtettem, hogy ennyiért legjobban akkor jársz, ha Suzukiban gondolkodsz.
2012. márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Elég jól ismerem az itt felsorolt kiskategóriás autókat, és én a Yarist ajánlom.

Nagyon könnyű vezetni, nincs 3,7 méter hosszú, szóval bárhova beállhatsz vele. Belül tele van zsebekkel, rekeszekkel, lehet bele pakolászni. A fent említetteknél tágasabb is. 1,3-as benzinmotorral jól megy és 5-6 literrel eljárkálsz városban, az ezressel meg még kevesebbet eszik. 1,3 millió körül már kapsz szép állapotút. Kevés törődést igényel, megbízható.

2012. márc. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 WhiteLabel ***** válasza:

És eléggé japán párti vagyok, azzal biztos nem lesz gond a motor/váltóval és pörögnek mint az állat.

Szerintem japán, vagy német autóban gondolkozz.

Ilyen francia meg olasz förmedvényeket is vehetsz, majd megbánod.

206nak pl olyan a váltója mint a ladákba, olyan messze van a fokozat hogy egy szerpentinen ahol váltogatni kell rendes elfárad a kezed.

2012. márc. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A Ladákban jobb váltó van, mint sok nyugatiba, már megbocsáss!


A Yarisnak nem látom értelmét, mert akkor már százezrekkel olcsóbban, egy ugyanolyan tudású, semmivel sem rosszabb minőségű swift.

2012. márc. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek..az összeset amit ajánlotok végig bogarászom.Igazából,azért nem akarok böhöm autót,mer még 50 kiló sem vagyok..és picit alacsony :) Szóval hülyén mutatnék benne...tényleg köszönöm nektek:)
2012. márc. 19. 00:05
 9/19 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Az első saját autót körültekintően válassz. Hogy hosszú évekig szívesen emlékezz vissza rá!



Ha elfogadsz tőlem egy tanácsot akkor az elsődleges szempont autóvásárlásnál a KLÍMA megléte legyen! Nyaranta átlag +38 fokban, öngyilkosság nélküle autót venni...


A francia autókkal nincs jó tapasztalatom ezért én mindenképp a Vw polo, Vw Lupo, Opel Corsa vonalon indulnék el...


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2012. márc. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ja, ha megvetted az autót akkor véletlenül se márkaszervizbe vidd! Rabló banda az összes + mindent tripla áron számolnak fel!


Édesapád, párod biztosan tud ajánlani valami megbízható maszek szerelőt aki elvégzi az ilyenkor szokásos dolgokat de nem kapsz agyvérzést amikor benyögi a végösszeget!

:)


Használt autó vásárlását követően FELTÉTLENÜL el kell végezni a következő szervizmunkákat:


*Motorolaj+ olajszűrő csere

(Mobil 1 vagy Castrol olajat ajánlok. 10-15 000km-ként csere!)


* Üzemanyagszűrő + levegőszűrő + pollenszűrő csere

( Mannfilter vagy Kencht szűrőt ajánlok. Minden 2. olajcsere alkalmával ezek is cserések!)


* Ezenfelül minden frissen vásárolt használt autón érdemes kifertőtleníteni és feltöltetni az autó klímáját! Ezt bármelyik autóklímás megcsinálja.


A klímafertőtlenítésről itt olvashatsz:

[link]

2012. márc. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!