Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudom már kérdezték, de adna...

Tudom már kérdezték, de adna valaki egy kis felvilágosítást a B125 jogosítványról?

Figyelt kérdés

én előszőr megcsináltam az M kategóriát, majd mikor betöltöttem a 17-et megcsináltam a B-t. nyáron robogozók, télen autózok. Az eggyetlen dolog ami idegesít nyáron, hogy nem tudok utast vinni (egyszer már büntetett meg a rendőr). És össze vissza olvasgatta, hogy nem lehet az elején utast vinni? vagy csak automatát (robogot) lehet vele vezetni? onnantól ha nagyobb motorra csinálom A korlátozott vagy A korlátlanra akkor teljesen ujra kell vizsgáznom vagy ott is ilyen könnyített van? Kötelező bejárni a kresz oktatásra? nem lehet csak viszgára menni? ha esetleg megbukok kresz en elveszik a jogsim? :D

elnézést a sok kérdésért, tudom, hogy pár már meg van válaszolva itt a gyakori kérdéseken, csak mindenhol mást olvasok. Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. márc. 17. 23:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
NEM vihetsz, méghozzá két évig.
2012. márc. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

NEM Vihetsz utast.


Majd akkor vihetsz utast, ha A kat. jogosítványod (mind1 milyen) lesz 2 éve.

2012. márc. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Valóban fafa46-nak van igaza, ezt nagyon sokan félre értelmezik, de az első nemzetközi kategória számít. (De ezt már idéztem is...)
2012. dec. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Pedig nem vihetsz.


Az infó egyenesen a rendőrségtől és a Nemzeti közelekdési hatóságtól van. Én is nagyon akartam, mert nekem is régen megvolt a B katom mikor letettem az A-t. Mégsem lehet.


Majd ha az első A kat. 2 éves lesz.

2012. dec. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!