Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudom már kérdezték, de adna...

Tudom már kérdezték, de adna valaki egy kis felvilágosítást a B125 jogosítványról?

Figyelt kérdés

én előszőr megcsináltam az M kategóriát, majd mikor betöltöttem a 17-et megcsináltam a B-t. nyáron robogozók, télen autózok. Az eggyetlen dolog ami idegesít nyáron, hogy nem tudok utast vinni (egyszer már büntetett meg a rendőr). És össze vissza olvasgatta, hogy nem lehet az elején utast vinni? vagy csak automatát (robogot) lehet vele vezetni? onnantól ha nagyobb motorra csinálom A korlátozott vagy A korlátlanra akkor teljesen ujra kell vizsgáznom vagy ott is ilyen könnyített van? Kötelező bejárni a kresz oktatásra? nem lehet csak viszgára menni? ha esetleg megbukok kresz en elveszik a jogsim? :D

elnézést a sok kérdésért, tudom, hogy pár már meg van válaszolva itt a gyakori kérdéseken, csak mindenhol mást olvasok. Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. márc. 17. 23:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és azt kifelejtettem, hogy azt is olvastam hogy igy nem kell majd rendszám. Ez igaz? Mégegyszer köszönöm
2012. márc. 17. 23:36
 2/14 anonim ***** válasza:

A B-s jogsival rendelkezők könnyített vizsgát tehetnek. Ha minden sikeres, akkor kapsz egy önálló, A1 kategóriájú jogosítványt.

Igen, két évig kezdő vezetői engedélynek minősül ez is, ezért nem vihetsz utast, hiába ülsz 125-ös motoron.

Természetesen ez az egész csak A1-re vonatkozik, a felsőbb A-s katokat még mindig kizárólag "normális" úton lehet megszerezni (még jó).

Igen, kötelező bejárni órákra, azt hiszem 5 db van belőle, igazán kibírható.

Meglévő kategóriát nem vesznek el sikertelen KRESZ vizsga esetén. (eddig én is úgy tudtam, hogy márpedig elveszik (ez lenne a logikus), szóval én a helyedben felhívnám az NKH-t és ott érdeklődnék)

A rendszámról pedig nem tudom hol hallottál, erről még csak pletyka sem volt, hogy nem kell... Egy 125-re természetesen kell rendszám, kell, hogy legyen forgalmija és biztosítása.

2012. márc. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Komolyan 2 évig nem vihetek embert???
2012. márc. 18. 00:20
 4/14 anonim ***** válasza:
Komolyan.
2012. márc. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

- Annyiszor buksz ahányszor "akarsz", sose veszik el a B-det.

- B125-ös jogosítványhoz összesen pár óra kell papíron, a gyakorlatban 2 óra gyakorlati órán SEMMI ESÉLYED nincs megtanulni a rutin feladatokat. Természetesen plusz órákat lehet venni önállóan.

- 2 évig ígyse úgyse vihetsz majd utast

- Az M. kat. jogosítvánnyoddal sem csak "automata robogót" vezethetsz, hanem kéziváltós 50 ccm-es motort is.

- Ha már megvan az A1 akkor csak különbözeti vizsgát kell tenned ha felfelé váltasz kategóriát, de vizsgázni ugyan úgy kell.

2012. márc. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azért had jegyezzem meg, hogy igen a jogsi 2 évig kezdő, de az első megszerzéstől számít!

Azaz, ha már 2+ éve van jogsid, amint megkapod bele az A1-et máris vihetsz utast.


Nem kezdődik előröl a számolás.


Idézek is a kétkedőknek, az egyik iskola oldaláról:

"Az ELSŐKÉNT szerzett nemzetközi kategóriás vezetői engedély a vizsga napjától számított két évig kezdő vezetői engedélynek minősül."

(Kiemeltem a lényeget.)

2012. márc. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

utolsó:

NEM.


a KATEGÓRIÁBAN elsőként megszerzett vezetői engedély!!!!!!


A B egy külön kategória. Lehet neked 50 éve B-s jogsid, ha leteszel bármilyen A kategóriát akkor 2 évig az kezdő vezetői engedély.

2012. márc. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az M pedig nem számít nemzetközinek!
2012. márc. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az M nem, de a B igen.
2012. márc. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szóval akkor vihetek utast ha megvan 2 éve a B (az M 3 és fél éve), vagy nem?

Az eddigi válaszokat köszönöm :)

2012. márc. 21. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!