Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány ccm-es motoron tanuljon...

Hány ccm-es motoron tanuljon egy full kezdő (maximum)?

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 15:59
 1/8 Santiego007 ***** válasza:
Szerintem 125. Az 50 se rossz de azért már akkor inkább legyen 125. Persze az sem mindegy,hogy milyen motorról van szó.
2012. márc. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 125 2T vagy 250 4T. Szerintem.
2012. márc. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha már tud kerékpározni, tehát van fogalma az egy nyomon haladó járművekről, akkor egy 125-ös vagy 250-es négyütemű motort tartok ideálisnak.

A négyütemű motorok ugyanis kevésbé háklisak, nem fulladoznak és kormolnak alacsony fordulaton, nincs "fenékbe rúgás" jellegű nyomatékcsúcsuk, szélesebb tartományban használhatóak. Vagyis lehet velük napestig gyakorolni a lassan körözgetést és ha véletlenül nagy gázt húz a tanuló, akkor sem esik hanyatt velük.

Egy ekkora motor pedig még eléggé kicsi és könnyű ahhoz, hogy még átlagos vagy gyenge fizikummal is lehessen bírni velük, de már lehet vele próbálni a tempós, 80-90 km/h-s haladást és - megfelelő tapasztalat, illetve jogosítvány mellett - a kétszemélyes üzemet is, amelyeket szintén fontos megtanulni a "teljes értékű" motorozáshoz. Persze ez az életkor függvényében változhat: 14 évesen érdemes inkább valami Simsonnal megtanulni motorozni, hiába kicsi és kétütemű, mert többet jelent az, hogy két évig, M-es jogosítvánnyal közúton is lehet "gyakorolni", mint az, hogy nem egy "ideális", 125-ös négyütemű motorról van szó.

Ha viszont a kerékpárral is vannak bajok, akkor érdemes egy darabig annál maradni. Az egyensúlyozást, kanyarodást, egyszóval az ilyen járművek jellemző tulajdonságait azzal kell megtanulni, felesleges motorra ülni addig, amíg valaki kerékpárral is csak esik-bukik.

2012. márc. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Hát, ha nőből vagy, akkor inkább el se kezd, de ha nem akkor az előzők már válaszoltak.
2012. márc. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért ne kezdhetné el a motorozást, ha nő? Tudtommal nekik sincs megtiltva és a képességeik is megvannak hozzá. Egy megfelelően alacsony és könnyű motorral még ők is boldogulnak, akkor is, ha nem menzásnéni-alkatúak.
2012. márc. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
elöször egy simsont ajánlanák,utána bátran lehet nagyobbal csak fel a fejjel sok sikert
2012. márc. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó beszél jól!!125 ccm azért valljuk már be az nem 1 kezdőnek való..szerintem...vagy ha nem akarsz váltogatni akkor egy 50 es robogó
2012. márc. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
125, 250 egy kezdőnek??? Normálisak vagytok??? Szigorúan maximum 50-es! B jogsival amúgy sem mehet mással. Hány olyant hallani, hogy valaki kapott egy izmosabb 50-es robogót, aztán az első gázfröccsnél akkorát taknyoltak, hogy ott is maradtak. Ismertem ilyent. Egy simpson bőven elég! Ha azzal megtanultál váltani, kanyarodni, meg a többi alap dolgot, akkor jöhet az erősebb motor. Előbb semmi esetre sem!
2012. márc. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!