Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Lada Samara 1.3 as...

Rajkano kérdése:

Van egy Lada Samara 1.3 as motorral és be köpi a gyergyát mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2012. márc. 4. 15:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Olaj általában. Nem füstöl csúnyán a kocsi?
2012. márc. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
de egy kicsit, és mit tegyek ? le engedjem aszt az olajat ?
2012. márc. 4. 15:59
 3/21 anonim ***** válasza:
Benzinnel nem nagyon tudja beköpni. Általában az el is ég azonnal. Olaj, ha szerencséd van akkor a szelepszár szimering, ha nincs akkor a dugattyú/gyűrűk. Mérj kompressziót a hengerekben.
2012. márc. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem az a baj hogy rossz az olaj ,hiába cseréled ki. Az a baj ,hogy bejut a hengerbe,ahogy előttem is írták ,vagy a szelepszárnál vagy a gyűrűknél.
2012. márc. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Hm..

Megy az autó vagy sem?

Fogyassza az olajat vagy sem?

Füstöl vagy sem?

Az összes hengerben egyformán néz ki a gyertya?

Kipufogó gáz vizsgálat: mennyi a CH?

Kérdezzek még a válaszhoz?

2012. márc. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
kb 5-6 honapja mértem krompresziot és 10 volt aszem.ha a szelepszár szimering az javitható ? jah és és mindha folyja az olaj is egy kicsit fu nem tom a nevit de a motor felsö résziné ahol van egy záro sapka és onan szivárog egy kicsit
2012. márc. 4. 16:22
 7/21 A kérdező kommentje:

igen megy az autó

hát mind ahogy írtam egy kicsit folyik

hát egy nagyon minimálisan kékes fehér gáz lehet látni

igen mind a 4 gyertya egyforma

nem tom hogy menyi a CH

2012. márc. 4. 16:26
 8/21 anonim ***** válasza:
Ha a kompresszió jó, akkor a szelepeknél folyik az olaj. 1300 forint a készlet 8 szelepre és le kell szedni a hengerfejet. Elég macerás ilyen szempontból. De azt ajánlom, hogy ha szétszeded a motort ennyire, akkor nézd meg mekkora a hézag a dugattyúk és a hengerfal között. Ha be lehet látni, akkor ott már nem csak a szelepeknél van baj.
2012. márc. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
értem ha fel nyitom a motorháztetött és or aszt a alaménum valamit kel amit 2 csavar fogja aszt kel le veni? jah és csak aszt kel levenni ? mert nem csináltam még ilyet.és ha nem nagy a hézak vagy mi,akor jó:
2012. márc. 4. 17:15
 10/21 A kérdező kommentje:
ja és mind a 8 szelepnél ki kel cserélni ?
2012. márc. 4. 17:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!