Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fel lehet már rakni a nyári...

Fel lehet már rakni a nyári gumikat?

Figyelt kérdés
Éjszakánként már csak -2, -3 fok szokott lenni, de én csak nappal közlekedem. Mivel most vettem új alufelni garnitúrát és kíváncsi vagyok, hogy hogy néz ki az autón:) Vagy ti már felraktátok?
2012. márc. 4. 10:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Jaja, hátsókerekes,E30 325i. :D De ahogy a kollégák is írták simán használd el nyárra ami fentvan, 5évenként illik lecserélni a gumit,mintamélységtől függetlenül.


Az a Nankang meg tényleg valami csodamárka lehet, nem hallottam még róla, pedig sokmindent láttam már.


Egyébként az összes gumit egyirányúan kell felszerelni, van is rajtuk egy nyíl ami jelzi a helyes forgásirányt.


A Michelin valóban jó anno azt használtam én is, aztán váltottam Yokohamára , nekem jobban bejött.

2012. márc. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
mr.flash! ebben nincs teljesen igazad, mert legtöbször 3 fajta gumival találkozhatunk: forgásirányos, szimmetrikus és aszimmetrikus. A forg irányosnak egyértelmű az iránya itt mindegy, hogy melyik oldalra szereljük használat után is. A szimmetrikust, ha új teljesen mindegy melyik oldala van kívül v belül hiszen szimmetrikus, használt esetén levétel előtt meg kell jelölni a gumi forg irányát és ezután úgy bánunk vele mintha alapból forg irányos lenne, szerelhetjük jobb és bal oldalra egyaránt, állapotuk szerint. Az aszimmetrikusnál az outside, inside feliratra kell figyelni mindig az outside van kívül az autó mindkét oldalán, használt esetén leszerelés előtt meg kell jelölni a gumi forg irányát, de ezeket már csak arra az oldalra tudjuk szerelni ahol voltak, ügyelve a gumi forg irányára! A forg irány be nem tartása pedig szövetszakadáshoz vezethet, ami alacsony tempónál rázással jelentkezik, mintha nem lenne kicentírozva a kerék és sajnos a gumonak idővel vége lesz!
2012. márc. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!