Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fel lehet már rakni a nyári...

Fel lehet már rakni a nyári gumikat?

Figyelt kérdés
Éjszakánként már csak -2, -3 fok szokott lenni, de én csak nappal közlekedem. Mivel most vettem új alufelni garnitúrát és kíváncsi vagyok, hogy hogy néz ki az autón:) Vagy ti már felraktátok?
2012. márc. 4. 10:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tegnap délután cseréltem le, a téliek eléggé elkoptak (főleg hátul) :D Amúgy ha tartósan 7fok fölött van a hőmérséklet akkor már érdemes.
2012. márc. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak nem hátsókerekes autód van? :D
2012. márc. 4. 10:54
 3/12 anonim ***** válasza:
Márciusra még mond 7 foknál kevesebbet.
2012. márc. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én még vérnék vele pár hetet.

Ugyan ilyen szép napos időben elég kellemes a hőmérséklet, de a héten is még havazott egész nap 0 fok körüli hőmérséklet mellett. És ez még előfordulhat a jövő héten is. Még elég szeszélyes az időjárás.

2012. márc. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
A téli gumi 7fok alatt ajánlott, ha tartósan fölé megy a hőmérséklet akkor nyugodtan felrakhatod. A helyedben még fent hagynám egy két hétig nem fog ártani ha kopik a téli is egy kicsit, így hosszabb lesz az élettartama a nyárinak is.
2012. márc. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Éppen azért kérdeztem, mert a téli már több mint 7 éves és elég kopott. Csak ezt elfelejtettem leírni. A nyári gumik pedig 1 szezont futottak.
2012. márc. 4. 13:04
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért pont 7 fok? Attól hogy 7, még mehet lejjebb is 1-2 napra. Szerintem már bőven felteheted, nem nagyon van esély rá, hogy újból visszajönnek a kemény telek. Amúgy sem kötelező a viselése, csak erősen ajánlott.
2012. márc. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Ha már 7éves a téli gumid, eléggé elöregedhetett feltételezem nem is fogott kellően a hóban. Azt javaslom használd el nyáron 0-ra, ha már 3mm alatt van. Nyugodtan fent hagyhatod a következő télig és (bár mintamélységtől függ, de 7éves a gumi) ajánlott újat venni. Vizes úton kicsit jobban csúszik mint a nyári, erre figyelj! Ezzel megspórolsz egy nyári szezont! A 7 fok azért van, mert a téli és nyári gumi anyagában valamivel különbözik a téli egyértelműen lágyabb keverék. A téli gumik általában forgásirányosak a jobb tapadás érdekében, és sokat számít a hóban!
2012. márc. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm, hogy írtál, de most vettem új alufelniket így azt rakom majd fel :) Télen ezek a gumik (Michelin) így, hogy több mint 7 évesek így is van rajtuk kb 4mm-es minta, de jobban fog mint a vadiúj Nankang téli gumi. Ezt onnan tudom, hogy az egyik autómon van a Michelin a másikon a Nankang. És direkt kipróbáltam Tesco parkolóban, hogy hogy csúszik és az Michelint sokkal nehezebb keresztbe rakni. pedig 13 éves autón van és nincs semmi segítő elektronika (abs, asr..) a másik egy 10 éves abban viszont van abs.
2012. márc. 4. 18:17
 10/12 anonim válasza:
Akartam kérdezni, h milyen márka, a Michelin a legjobb! Szinte verhetetlen minden téren, ez az árába bele is van építve elég szépen... Mivel Michelin gumiról van szó és 4mm-es egy telet még kibír, csak arra figyelj, hogy a gumi el tud öregedni, felkeményedik, ezáltal nehezebben is kopik és nyílván jobban is csúszik óvatosan vele! Erről a Nankangról még nem is halottam, nevéből ítélve valami Kínai csoda lehet :D nem is fogja verni a Michelint az biztos! :D
2012. márc. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!