Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van ilyen rossz híre az...

Miért van ilyen rossz híre az olasz autóknak?

Figyelt kérdés

Alfa Romeo-t(156-os) szeretnék vennék, de mindenki aki meghallja, felkiált, hogy jajj csak olasz autót ne!! Egyébként más indokuk nem igazán van!

Mi a véleményetek az olasz kocsikról?



2012. febr. 20. 18:58
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
66%

Na, szerinted miért? Mert ez itt a 10 millió birka országa. Tisztelet a kivételnek.


Használt autót veszel? Állapotot vegyél, ne márkát, meg típust. Tetszik a 156? Fasza, és találtál belőle jót? Ha igen, vedd meg, nem fogod megbánni.


Olyan emberre, aki egy egész nemzet autógyártását leszarozza, alapból ne hallgass, mert az illetőnek a béka segge alatt van valahol az intelligencia hányadosa. Az ilyen suttyó barmokon én csak röhögni szoktam...ülnek a "prémijum" golfjukban, azt verik a nyálukat, pfff.


Ha valaki előnyöket és hátrányokat vegyesen tud sorolni, s mindezt meg tudja tenni mind az olasz, mind a német, mind a japán és az összes többi nemzet autói esetében is, na arra esetleg már lehet hallgatni, lehet h nem a levegőbe beszél.

2012. febr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
33%
Mindkettőtök a golfosokat szídja,ugyanolyanok vagytok mint azok akikről most fröcsögtetitek a nyálatokat:)
2012. febr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
23%
Hát, ez az barátom, hogy még szöveget sem vagy képes értelmezni. A golfosokat szidtam - bár akibe szorult egy kis értelem, felfoghatta, hogy igazából nem konkrétan a golf tulajokról volt szó - nem pedig a Golfot, ami egy jó kis autó a maga kategóriájában.
2012. febr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
41%
köszönöm az összes olyan hozzászólónak aki azt hajtogatja ,hogy mert azt hallotta a barátaitól rossz az elektronika!! 1 évet nyomtam le 3 éves IVECO-n 80,000 km alatt a motorját 3x kellett javítani ,mert minden elektromos alkatrésze be szart és cserélgetni kellett állandóan! zabálta az olajat, és állandó jelleggel napi szinten kellett cserélgetni az izzókat, több alkalommal füstölt az egész, szarrá ment a fék elektronikája ,ablak emelő, tükörállítás meg az ilyesmik , szét hullott a fülkéje és ezeket nem a haveroktól hallottam! ki merem jelenteni ,hogy az olasz autók szarok!!
2012. febr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
70%
Na ja, én meg azt, hogy hasonló példát mindenféle autónál elő lehet kaparni, és azzal, hogy egy rossz személyes tapasztalat miatt leszarozod egy egész nemzet autóiparát csak a saját szegénységi bizonyítványodat állítod ki!
2012. febr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
79%

" 1 évet nyomtam le 3 éves IVECO-n 80,000 km alatt a motorját 3x kellett javítani ,mert minden elektromos alkatrésze be szart és cserélgetni kellett állandóan!"


Ez jó, mert az Ivecocban is minden Bosch meg Valeo.


"zabálta az olajat, és állandó jelleggel napi szinten kellett cserélgetni az izzókat, több alkalommal füstölt az egész, szarrá ment a fék elektronikája ,ablak emelő, tükörállítás meg az ilyesmik"


Kíváncsi lennék az első 3 évben hogy hajtották és szervizelték, hogy zabálta az olajat. Izzócsere no comment, fék elektronika szintén Bosch, ablakemelő meg tükör motor Valeo :)


Nekünk van olyan '96-os Ivecon-k amire semmit nem költ a góré, 5 év alatt 1szer volt olajcserén, és még mindgi megy :)


Ez az olasz autót ne, ez olyan, mint a francia francia autót ne.. Régen elterjedt ( nem mondom, hogy 20-25 éve nem volt alapja ) aztán fennmaradt. 2000ben a C-klasse is egy elektronikai hulladék volt, a faceliftig, pedig az igazi dajcse Mercedes. Ennek még sincs ekkora hypeja.. Ezekkel nem kell foglalkozni, ha autót veszel akkor nézed át rendesen, próbálj ki mindent, rakads fel számítógépre, ha rendben van a kocsi akkor tökmindegy hogy Alfa,Honda vagy VW.

Érdekes, hogy a 156nál a rengeteg elektronikai hiba a Bosch cuccoknál jött elő, a 159-ben cserélték Magneti-Marellire és megszűntek az elektromos nyűgök.

2012. febr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Ott a pont.


Az más kérdés, hogy igazából az Alfa sara, hogy azelőtt a fos Boscht rakták bele, mert így jöttek ki olcsón...de egyébként ha még egy 20-25 éves olaszt akarnál, azt mondanám merész vagy, és csak akkor menj bele ha van pénzed és türelmed, de egy épp, hogy 10 éves 156-nál ez már irreleváns. Ahogy az utolsó is mondta, városi legendák ezek, csak a magyar embernek mindig kell egy célpont, amit szidhat, az autóknál ez az olasz és a francia autókban testesült meg.

2012. febr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
25%
na akkor mennyetek ki az autópályára a parkolókba és kérdezzétek meg az iveco-sokat ! mind fikázza a iveco-t! 5év alatt 1 olaj csere azon nem is igen mehet tönkre semmi mert nincsen használva!!! az a céges kocsi ami nem megy éves szinten 100,000 az nincsen használva vagy sokat van szervízbe!!
2012. febr. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Utolsó 84% hozzászóló nagyon jót szólt. Volt olyan aki alapból selejt Swiftet vett, pedig azokat szeretik megbízhatóságuk miatt. Becsúsznak bakik a gyártásnál.
2012. febr. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

"5év alatt 1 olaj csere azon nem is igen mehet tönkre semmi mert nincsen használva!!"

pont ez lett volna a lényege, hogy minden nap megy, de nincs költve a szervizelésre. Az Iveconak is vannak jobb és kevésbé jobb szériái, pl az első generációs Stralisnál sok elektronikai gond volt ( jártam én is vele, tapasztaltam ), de a facelift utániakkal nincs ilyen baj. Ismerősök dolgoznak vele, nem panaszkodik egyik sem ..


"Volt olyan aki alapból selejt Swiftet vett, pedig azokat szeretik megbízhatóságuk miatt" < haver dolgozott a Suzukiban, amikor a szlovák melósoknál nem volt fizetésemelés, akkor bedobtak pár 6-os anyát a hengerbe. Gondolom ezek nem voltak hosszú élető motorok. Akkor most mekkora egy szarfos a suzuki, mert szét hullott az a pár motor ... :)

2012. febr. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!