Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Télen mit lehet csinálni ha...

Télen mit lehet csinálni ha nincs fűtött garázs és az akksi hamar lemerül?

Figyelt kérdés

Nem használjuk minden nap a kocsit de ha kivesszük az aksit és reggel meg el kell menni kocsival akkor idő mire visszatesszük, a rádiót újra kell kódolni, órát beállítani.


Az úgy működne hogy vennénk akkumulátor töltőt és estére töltőre tennénk úgy hogy a kocsiban van az aksi? Egyáltalán lehet így?


2012. febr. 11. 14:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Újonnan is lehet gagyi akkukat venni. Azért annyiban egyetérthetünk, ha veszel bele egy jó minőségű újat ÉS az autó töltőrendszere kifogástalan, akkor 1-2 évig minimum nem lehet gondod bárhol áll a kocsi... Az más kérdés, hogy ha vigyázni akarsz az akkura, akkor kiveszed és pl meleg helyen tárolod ezekben a mínuszokban, mert a várható élettartamát igenis befolyásolja. Az én akkum sok nap állás után is indít ebben a hidegben, de ez nem azt jelenti, hogy jót tesz neki.


A te esetedben valszeg az akksu ÉS/VAGY a töltés nem megfelelő.

2012. febr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ez így igaz ha jó az aksi, állhat a kocsi, nem lesz baja, tescoban vettek marutiba aksit, a tulaj néni kórházba került tavasszal, pár hete valami kapcsán kellett a kocsi, sokat tekert, de beröffent, az aksinak semmi baja se volt, meg úgy kb a kocsinak se.
2012. febr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

5-10 ezerért kapni konkrétan erre a célra csepptöltőt, ha kertben állsz hasznos cucc télen, vagy ha nem használod mindennap a kocsit, rákötöd az akksi sarura a kis vezetéket amit adnak hozzá, a végén egy csatlakozó, ezt kivezeted mondjuk lökhárítóhoz vagy ahol kiutudod a motortérből, rögzíted, és amikor hazaérkezel csak csatlakoztatod a töltőn lévő csatihoz és kész, megy a csepptöltés, ezt rajta hagyhatod akármeddig, mert nagyon gyenge árammal tölt. (accumate asszem amit én láttam)


de ha jó a generátorod és egyéb fogyasztók nem nagyon zabálják az akksidat akkor elvileg 1-2 hét után -10,-20 as éjszakák után is indulnia kéne. legalábbis a 2 éves akksim (13 éves autóban) most viszonylag könnyen indított 10 nap állás után. úgy hogy nyár végén ellenőriztem utoljára az akksit.

2012. febr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!