Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen sebességű ütközésnél...

Milyen sebességű ütközésnél nyílik ki a légzsák?

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 22:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
nagy ász vagy ember
2012. febr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
ha egy autó egyhelyben áll nincs miért kinyitódnia a légzsákoknak, mert az az egyenes vonalú egyenletes mozgás utáni hirtelen megállás miatti tehetetlenségi erő okozta ütődéseket hívatott csökkenteni a légzsák
2012. febr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Na jó, még mindig nem lettem okosabb :(

Azért kérdeztem, mert a minap belerongyoltam egy előttem álló kocsiba (igaz nem túl nagy sebességgel), és nem nyílt légzsák.

Ekkor kezdtem azon morfondírozni, hogy mégis mekkora ütközésnél nyílt volna?!

2012. febr. 11. 00:52
 14/22 anonim ***** válasza:

A G érzékelőt bárhová be lehet szerelve. Magába a légzsákba is. Ezért nem találod :D

Olyasmi mint a nagy kijelzős telefonokban a képforgató.

(Lassulásra) azért nem nyílik el a légzsák mert ahhoz oly mértékű lassulás kell ami radikális. Úgymond ütésre nyílik.

Ezért van az ha beléd jönnek akkor is kinyílik vagy ha egy csúnyát koccansz. De ha lassú préssel zúznád a kocsit össze akkor nem nyílna ki mert nincs gravitációs tényező.

Ahol én dolgoztam ott rengeteg ilyen G szenzor ment át a kezem közt. Úgy néz ki mint egy mikrocsip az egész. Az autó motorvezérlő és abs vezérlő compjúterébe is szoktak ilyet integrálni. Tudjátok abba a féltéglányi dobozba amibe befutnak a széles csatlakozók.

Na arra ha ráversz egy hatalmasat kalapáccsal tuti elnyílik az összes légzsákod :D

Értitek már hogy működik a légzsák?

2012. febr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"egyhelyben álló autóra gondoltam észlény"


ha egy egy helyben álló autóba belerongyolnak az is elmozdul!


Amúgy én nem tudom, hogy mitől nyílik...

2012. febr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 kgaba88 ***** válasza:
100%

Sziasztok!

A légzsákot valóban egy olyan érzékelő nyitja, ami a G-erőt méri.

Álló autóban is kinyitja a légzsákot, ha abba beleütköznek, ha eléri az ütközés miatti gyorsulás (negatív lassulás) az érzékelő "ingerküszöbét". (de viszont a szenzor elektromos szerkezet, valószínűleg csak ráadott gyújtásnál működik).

2012. febr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 kgaba88 ***** válasza:
Amúgy meg olyan drasztikus ütközéseknél nyílik ki a légzsák, amelynél az öv már maradandóan megnyúlik. Szóval elég nagy ütközéseknél, nem pedig koccanásoknál.
2012. febr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Még anno a B kategóriás oktatóm mondta, 30 km/h-nál már nyílik.
2012. febr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
*hogy
2012. febr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Pedig vannak érzékelők az autó elejében, például az enyémben is. Alapvetően akkor lépnek működésbe, ha az ütközés erőssége meghaladja a tervezett értéket, ami kb. 30km/h sebességgel történő ütközésnek felel meg, ha az a felület, aminek nekimegy az autó, nem tud elmozdulni/deformálódni. Ha álló autóba rongyolsz, ami nyilván elmozdul, akkor ez az érték értelemszerűen nagyobb. De kinyílhat 10km/h-s sebességnél is, ha pl. betonmélyedésbe futsz, és az autó elejével lebucizod a földet.
2012. febr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!