Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy váltóolajcsere jót tesz a...

Egy váltóolajcsere jót tesz a váltónak?

Figyelt kérdés
Semmi hibája nincs a váltónak,csak nyertem egy liter shell váltóolajat és ugye az csak sebváltóba való. Ha lecserélem a mostanit (nem tudom milyen állapotban van) azzal növelhetem az autó váltó élettartamát?, vagy elérek vele valami pozitívat?
2012. febr. 5. 23:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#

Igen, vannak tipusok, amiknél a gyártó szerint a gyárilag betöltött olaj a váltó teljes élettartamára szól.

Az élettartamot meg ezek a gyártók nem szokták forszírozni.... :)


(Van nem kevés autó, amiben 500.000-1.000.000 km van, és nem fordult elő váltóhiba, de azt senki ne gondolja komolyan, hogy ezekben soha nem cseréltek olajat.

Ha az célkitűzés mondjuk 200.000 km egy váltónál, akkor tényleg nem kell cserélni.)

2012. febr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Hát a váltóban nem érin nagy hőhatás, füstgáz, koksz, fémszemcsék. Meg amúgy sem olyan érzékeny rá a szerkezet. A váltó olaj nélkül is elfutna elég sokáig, ellentétben a motorral.
2012. febr. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Francia autóknál van olyan váltó amiben nem is tudsz olajat cserélni.
2012. febr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Hát a váltóban nem érin nagy hőhatás, füstgáz, koksz, fémszemcsék. Meg amúgy sem olyan érzékeny rá a szerkezet. A váltó olaj nélkül is elfutna elég sokáig, ellentétben a motorral."


Füstgáz és koksz nem, de folyamatosan érintkező és gyorsan mozgó fémalkatrészeknél azért spén kiválás, hőhatás azért van.

2012. febr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!