Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem népszerű az LPG?

Miért nem népszerű az LPG?

Figyelt kérdés

Azt olvastam hogy az autósok 2%-a használ csak autogázt, pedig közel 200 ft-tal olcsóbb mint a benzin és csak 15-20%-kal fogyaszt többet tőle az autó.

Autógázt szinte minden kúton lehet tankolni.


2012. jan. 29. 13:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

- esetemben többe kerülne a beszerelés, mint amennyit az egész autó ér :P


- aki épphogy csak meg tudja tankolni az autót, az nem fog tudni összespórolni 250-et a gázosításra, mert ezt ügye egyben kell kicsengetned...


- sok előítélet van vele szemben: hengerfejes lesz a motor, "túl szárazon jár" -> ez további gondokat okozhat, stb...


- azért az nem igaz hogy mindenhol lehet tankolni gázt, csak bizonyos állomásokon


- az ember (a magyar pláne) nagyon kényelmes. Ha valami plusz macerával jár (pl. a gázszettet külön vizsgáztatni) már le is mond róla, függetlenül hogy akár sokat is spórolhatna vele


- esetemben nem megyek annyit, hogy megérje. Évi 8-10e km esetében nem térül meg


- ha csak rövid utakon van használva a kocsi, nem biztos hogy megéri, mert úgy tudom hogy az induláskor benzinnel illik kezdeni, úgy menni amíg fel nem melegszik a motor és csak utána lehet átváltani gázra. Leállítás előtt ugyanúgy csak benzinnel lehet menni, és benzin üzemben kell leállítani (de lehet ezt rosszul tudom)


- sokan félnek a gáztól "mert az robban". Persze hogy robban, bármi fel tud robbanni, még a benzin is :P Amúgy meg elvben nem, mert cseppfolyós halmazállapotban van, meg olyan rendszerben hogy kicsi az esélye annak, hogy ez megtörténjen. De hát ügye az előítéletek sokszor magasan leverik a józan észt.


Ha nekem nem egy 20 éves roncs autóm lenne, aminél még az is kérdéses egyáltalán hány évig lesz meg, biztosan beszereltetném. Ebbe már nem, mert nem éri meg...

2012. jan. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"én a 2,5-ös BMW-vel 60literes tartállyal spórolósan kb 450-500km-t tudtam menni,"


Nekem "csak" egy dízel autóm van, 5 liter körüli átlagfogyasztással.

Vagyis 60 literrel 1.200 km-t teszek meg.

Na de nem is kell LPG.!!

2012. jan. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Az addig jó hogy ennyi km-t megteszel, de milyen áron?

Gázos kocsival még 8 literes fogyasztás esetén is olcsóbban jössz ki mert kb 200ft-tal olcsóbb az LPG a gázolajnál.

2012. jan. 30. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!