Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Parkolás-HOGYAN? Segítenél?...

Parkolás-HOGYAN? Segítenél? Forgalmi vizsga előtt állok?

Figyelt kérdés
Szóval az oktatóm elmondja parkolásnál-mintha egy szabály lenne!-hogy pl.balra hátra be parkolásnál akkor kezdem el rászedni amikor az autó (amelyik mellé be állok) hozzám közelebb (vagy távolabb)eső szélénél vagyok az én autóm hátával.Nekem ez nagyon nagy segítség lenne ha ezt tényleg mint egy szabályt tudnám és akkor csak ezt megjegyezve már szedném is a kormányt amikor kell.De ezt vizsgán nyilván nem mondhatja.Szóval valaki le tudná írni nekem hogy vannak ezek,mikor szedem a kormány egyes beparkolásoknál?Nem akarom már erről az oktatóm megkérdezni 100-szor is:-))FÚÚÚ nem tudom mennyire voltam érthető,gondolom inkább zavaros,de hátha valaki mégis tudja miről beszélek.Az segítsen légyszi!!!!Köszi
2012. jan. 26. 09:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%

elmondom nektek január egytő nehezebb,vizsgázni átveszed a gépkocsit ,beulsz huzol egy papirt de már azzon ki van x elve milyen pakolásaid megfordulásaid lesznek.

vedd figyelembe 9 manőver van ,neked ebből 4 et kell meg csinálni ,elindultok és minden szuper lesz vezetsz 70nél 65-50 nél 45 30 nál max 30 vagy 25 de ne több.aztán oktató mondja lehetőségedhez képest következő utcán forduljunk balra jobbra .aztán lehetőségedhez képest következő parkoloban parkoljunk le,és itt mondja orral vagy betolatva kérjuk!!. lehetőségedhez képest ,szeretnénk visszafordulni.amikor ezt hallod az első

olyan hely ami neked jó és nem nagy oda beálsz .ahogy hallod orral tolatva bugurulva kéziféket huzdbe és mond azt kéziféket behuztam,gépjárművet rögzitetem.60 perc a vizsga ,ebből átveszed a kocsit és papir munka van azzaz marad simán egy jó 50 perced vezetni.!bukások elsőre ,fejedet nem forditod,viszapillantokat nem használod soha de még surun sem,gyalogos elé bevágsz zebrán, jobbkezet elhagyod,stop tábla nem álsz meg minimum 2 3 másodpercre ,sebeséget tuléped,ha parkolsz akkor hiba pontot add ha neki mész járdának,vagy elsőre szarul álszbe csinálhatod még egyszer,beálsz másodjára sikerul 2 hibapontot add rá.ha másodjára sem sikerul nem gond ,mert mondja ok mehetunk tovább maradt 3 parkolásod ha abbol 1 sem megy tuttira vedd véged van ,nem fogja mondani szálj ki de tud visszaértek szia jogsi legközelebb.egyirányu utca ,balra vagy jobbra vagy akkár egyenesen mész vedd ugy itt nem helyezkedsz jól,neked itt azzonal véged .irányjellzőt nem rakodki 2 hiba pont ,de ha felezőn mész átt és nem raktad ki vedd ugy neked meszeltek azzonal.mikor parkolsz nem fogja senki mondani itt kezd el tekerni ott huzd rá.te vezetsz egyedul ezt tud ők csak ott vannak 1 ik irányit -másik jegyzetel ir.helyet te választod ki ,de ne menj el a 28 -dik parkolo helyhez mert ott jobbnak tunik.mikor halod lehetőségedhez képest szeretnénk le parkolni .akkor te már nézed és le teszed az első parkoloba a kocsit ahogy hallod orr tolatva parkolo adja hogyan helyezkednek el a kocsik.

2012. febr. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
47%
irány jellzőt mindig rakd ki,pl:leparkolsz tollatva 2 kocsi közzé,mikor jobra raktad ki irányjellződet meg álsz a másik kocsi mellet kb 30 max 50 cm re,távolság fontos mert mesziről tutti elrontod közelről jobban rá iveled a kocsit .tolatsz mikor a parkoló kocsi hátulja azzaz lökháritója,a te kocsidnak a hátsó és első ajto tetőtartóoszlopához ér,pont 2 közzé ha nem értenéd. itt tekered a kormányt ,kocsi sege látod be felé tart a járda felé ,itt rá pilantasz a másik kocsir ami parkol.és elkezded balra tekerni,és a te kocsid segét hozzá ileszted a másik kocsi elejéhez.ha az jol parkolt tiéd is az lesz ,vizsga bistos tud hátra pillant az nézi te kocsid sege nem log ki a másik kocsi orrátol.
2012. febr. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%
balra elöre 90fok .jobra irányjellző és járda mellé huzod a te kocsid,ha szemből köcsi jönn megálsz és vársz .mikor elment szét nézzel belső kulső visszapillantó,ekkor balra elöre irányjellző,és begurulszez könnyűmikor már látod kocsi eleje frankó egyenesbe szeded .itt fogja tutira kérni jobbra ki tolatás 90 fokban.de mikor beáltál kézifék és mond kocsit rögzitetem kéziféket behuztam,ekkor mondják jobbra ki és balra megyunk tovább.irány jellző jobbra .fontos mindig ha ellinduslz s.i.k.k ezt tarsd be nagyon fontos ez.tolatsz jobra irányjellző,lassan jössz ki szét nézve balra jobbra fejed mozgasd és ha a hely teszi lehetövé kezd el rá szedni a kormányt jobbra ,mikor a másik balra lévő kocsi a te ajtodnak a vonalába ér kb csombodnak a tájékára itt szed allá már tutti nem mész neki .és kint vagy ,ballra irányjellző és egyes .
2012. febr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
ezt hallod leehtásgedhez képest ,szeretnénk visszafordulni.ezt tudod ,Y lesz,szét nézzel belső kulsö irányjellző ,jobbra irányjellző megálsz még egszer szét nézzelbistonság kedvéért,itt ballra irányjellző és elmész a másik balrra eső járdáig de ne menj neki ha lehet oké,jobbra helyzet jellző szét nézel gyorsan tolatsz nézed a belső és a ball vissza pilantodat mikor látod kocsid eleje kicsit ballra nézz ez szuper tudod sima ugy lesz elférni már,de ha kicsi a hely elég szemre látod ha eltekered majd a kormányt tuttira elférsz.balos irány jellző és szia elmész balra.
2012. febr. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

az ellöb elirtam elején ,lehetőségedhez képest ezt mindig fogod hallani.!

mégy anyit a meg fordulásrol,2 fajta van és ezt ne feled el,ha az utca szuk például 3 kocsi fér el egymás mellet ez y megfordulás.de ha nagy a hely például 2 szer 2 sáv vagy széles az út,ez U meg fordulást vonz maga után .egy szerű jobrra irányjellző megálsz ,szét nézzel megindulsz balra szeded és áthuzol a másik sávba ha nagy természetesen maradj képzeletbeli felező vonal jobb oldalán ha nincsen fel festve.

2012. febr. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen ezek kimerítő válaszok voltak.Én úgy tudom amit kihúzok azon már rajta lesz hogy melyik parkolás és melyik megfordulás.Mégegyszer kösz!
2012. febr. 2. 12:05
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

rajta van mert be van rajta x elve elöre.de tud meg ,neked csak mondják lehetőségedhez képest parkolj le.ezt hallod ahol neked szimpi de minnél hamarabb tedd meg ezt.

vizsga bistos közbe szolhat ,kérem következönél jobbra balra itt parkoljunk le,jogában áll.utvonalat modositani,.!

2012. febr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Teljesen magamra ismertem a problémádban, hasonló a helyzetem, ezért kérdezem, hogy állsz a vizsgáddal?

Én sem igen merem már kérdezni az oktatómat a parkolással kapcsolatban, holott van szabálya.

2012. ápr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!