Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy aprilia sr 50 em és...

Robogo kérdése:

Van egy aprilia sr 50 em és nem megy fel rajta a höfok mutattó, ha sokat megyek vele akkor se. Mi lehet a baja? Tönkre mehetet benne a höfokgomba, mivel probálkozzak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Most csinálja ezt a hidegben vagy nyáron is? Lehet ez rossz termosztát, ha meg se mozdul akkor lehet vezeték törés, saru lecsúszás, műszer hiba.
2012. jan. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
most vettem igy hideg idöbe nem mozdul meg de a hütöbe a viz meleg
2012. jan. 20. 12:09
 3/10 A kérdező kommentje:
mert ha a termsoztát rosz lenne akkor a hütöbe nem lennne meleg a viz vgay rosszul tudom ??
2012. jan. 20. 12:11
 4/10 anonim ***** válasza:

A termosztát így tudod ellenőrizni: ha a motor üzemi hőfokon van a termosztát kinyit és ha leveszed a hűtőről a kupakot és húzol egy kis gázt, akkor látod, hogy forog a víz. Ha nem forog, akkor lehet, hogy nem nyit a termosztát (vagy rossz a vízpumpa).


Néz meg, hogy a hőgombáról nincs e lecsúszva a vezeték, illetve ellenőriz ennek a vezetéknek az állapotát, érintkezéseit, vagy hőgomba csere.

2012. jan. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A termsztátnak jonak kell lenni mert ha beindito ma motor megy alapjáraton egy kiss ideig begyulok a hötöhéz és érzik hogy meleg langyos
2012. jan. 20. 15:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Ilyen időben az én motoromon se nagyon ment feljebb a minimumnál a hőfok mutató. De nyáron a forróságban meg majdnem maxon volt. Természetes dolog...
2012. jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
menyit eszik kb 100 km en ?? mert eddig nem tudtam megmérni piaggio blokkos
2012. jan. 24. 17:44
 8/10 anonim ***** válasza:
"A termsztátnak jonak kell lenni mert ha beindito ma motor megy alapjáraton egy kiss ideig begyulok a hötöhéz és érzik hogy meleg langyos" --- na itt ki is derült, hogy nem jó a termosztátod, vagy nyitva marad, vagy kivették belőle. A hűtőnél nem lehet langyos! Hűtőhőz akkor megy csak víz, ha már a hengernél elérte a kb 80fokot, addig zárt a rendszer, egy picike se juthat a hűtőhöz. (nézz utána, mert látom, nem vagy tisztába a termosztáttal)
2012. jan. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
oké köszi a segitséget
2012. jan. 24. 19:41
 10/10 A kérdező kommentje:
ha minden jo menyi idö mig felmelegszik a viz 80 fokra ?
2012. jan. 24. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!