Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vegyek bérletet vagy próbálkoz...

Vegyek bérletet vagy próbálkozzak anélkül?

Figyelt kérdés
Végre kaptam munkát, csakhogy olyan helyen van ami gyalog vagy busszal nagyon nehezen megközelíthető. Eddig úgy jártam, hogy jegy a kezemben, ha jöttek lyukasztottam. Most leginkább metroval kéne mennem, ott ez nem bejátszható. Teljes bérletre nincs pénzem, diákra lenne, de nincs diákom csak passzív nappalis iskolalátogatásim. Menjek a jelentősen hosszabb útvonalon a jegyes módszeremmel, vagy inkább vegyek diák bérletet és menjek metróval? Félek, hogy esetleg elkérik a diákom, de felnőttre tényleg nincs pénzem és szeptemberben úgyis egyetemet kezdek...
2011. máj. 19. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Ha te dolgozol, szeretnéd hogy kifizessék a munkádat? Vagy mindenféle apró trükkel, kijátsszák hogy ne kelljen neked bért adni,vagy csak kevesebbet? Örülnél neki?
2011. máj. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Én a helyedben vennék egy diákbérletet és azzal járnék. Ha magabiztosan mutatod fel, el sem kérik a diákod. Én a következő kombóval járok:

- kb 3 éve lejárt diákigazolvány, amiben a barátnőm fénykébe van becsúsztatva a képem helyére :)

- mellette a felnőtt éves bérlet, amire a szám rá sincs írva

- mivel a diák tartó tokja kettészakadt, sokszor csak a bérletet mutatom fel, a diákot már nem is


Eddig összesen kb 2* állítottak meg, egyik kérte hogy mutassam a diákom. Mondom ez felnőtt bérlet. Erre nézi, ténleg. Abba már bele sem kötött, hogy nincs ráírva a szám. És egyetlen ellenőr volt aki kiszúrta hogy még a szám sincs rajta, igaz akkor nagy mázlim volt, mert éppen hónapforduló volt és az új bérletet még nem tettem be (évesem van, havi bontásban).


Szóval én megvenném a diák bérletet és simán azzal járnék. Mivel szeptembertől úgyis diák leszel, ez annyira még nem is illegális, csak egy kicsit....

2011. máj. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bp1985 ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, de én úgy vagyok vele, ha valamit igénybe veszek, akkor kifizetem. Gondolj bele, van 1 céged, ami árul valamit. Elviszik, mert neki kell, de nincs pénze. Mit csinálnál? Ha nincs pénzed bérletre, akkor járj bringával. Szeptembertől meg majd megveszed legálisan a bérletedet.
2011. máj. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ha mindenki aki lóg legalább csak a diák bérletet megvenné, már beljebb lennénk...


Persze az lenne a legjobb, ha mindenki a rá vonatkozó bérletet venné. Ugyanakkor viszont azért az is igaz, hogy Mo-n a fizetések semmivel sincsenek arányban, de pláne nem a közlekedéssel. A bérlet ára annyi mint külföldön, a fizetés meg harmada, negyede...


Persze ezzel nem azt akarom mondani hogy a BKV jótékonysági intézmény, mert bizony én is megvettem 100 rugóért az éves bérletet... Csak annyi, hogy aki legalább valamit megpróbál tenni a lehetőségeihez képest azért hogy ne lógjon, az az én szememben többet ér, mintha csak simán lógna. Hogy várod el attól aki minimálbéren van, hogy megvegye havi 10ért a bérletet? A cégek nemhogy az utazást nem állják, még a béreken is spórolnak, ott ahol lehet.


Persze aki havi 100-150 felett keres, az igenis vegye csak meg, ott már nincsen kifogás. Persze jellemzően sok olyan ember lóg, aki megtehetné hogy megveszi a bérletet, de mégsem. Ezt viszont elítélem.


A kérdező a kérdésből ítélve a "jószéndék megvan bennem, hajlandó is vagyok fizetni a bérletért, de nincs miből" kategória, azaz ebben az esetben elnézőbb vagyok...

2011. máj. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ez nem biztos, hogy jószándék. Nézd meg, a másik alternatíva az, hogy inkább busszal jár hosszabb távon. Ez inkább csak az "elfogadható kockázat" kategória.
2011. máj. 21. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nos, minimalberbol elunk ketten anyukammal. Allando munkat nem kapok, mert diaknak szamitok, berletet nem vehetek, mert nem vagyok diak. Igy keresgelem a diakmunkakat naprol napra. Most veletlen kaptam egyet, kemeny 14 napig tart, aztan megint kezdhetem elorol a keresest. Van biciklim, de kereket kene cserelni rajta, kulsot is belsot is. Kajara nem telik, folyton csak az ures zsomlet vagy kiflit eszem, de majd biztos felnott berletre fogok kolteni, hogy a bkv kitudja fizetni a vegkielegiteseket. A szolgaltatas nincs aranyban az arakkal (utobbi 2 hetben, hany metron/buszon volt tuz??) a fizetesek nincsenek aranyban a megelhetessel. Ez a velemenyem, a kerdest ezzel le is zarnam. Aki a kerdesemre valaszolt es nem az erkölcscsősz szerepet jatszotta tudatlanul, annak koszonom a valaszat.
2011. máj. 21. 17:01
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha Pesten ilyen nehezen találsz munkát,gondold el mi lehet vidéken. Egyébként járjál busszal,és ha el is kapnak,még mindig el tudod mondani az ellenőrnek,mekkora sz@rba vagy.Ha megért oké,ha nem,akkor ha nyílik az ajtó,leszállsz és futás.


A metróról még el sem tudsz szaladni,mert mire felérsz,már tárt karokkal várnak a biztonságiak.Egyébként,azon vitatkoznék hogy a BKV színvonala nem megfelelő. Oké hogy régiek a járművek,de egy kb.10ezres bérlettel egész hónapban korlátlanul be tudod utazni,egész Budapestet.Vidéken 5940Ft a bérlet,és az jó egy vonalon,5km-es szakaszra,és jó esetben óránként jár a busz,de van hogy ritkábban.A metrókocsik állapota miatt most tényleg nem a BKV a felelős,ők már cseréltek volna,csak az Alstom-metró miatt nem jött létre egy üzlet,ami talán jobb is így.



Egyébként az első voltam

2011. máj. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!