Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vajon jó ez a sportlégszűrő...

Vajon jó ez a sportlégszűrő megoldás?

Figyelt kérdés

Aki ért hozzá vagy már csinált hasonlót az írja már meg,hogy amit a képen lát légszűrő beszerelést az jó e?


[link]


2012. jan. 15. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a derék tulajdonos a másikat eltávolította a légszűrőházból, akkor jó. Lehetne még rajta csiszolni, mert így feleslegesen hosszú a szívósor, de ez így egy egyszerű és jól használható megoldás.

(hogy őszinte legyek, talán az egyetlen minősíthető átalakítás az autón, bár ennek sem sok haszna van)

2012. jan. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentet.Én azt furcsálom,hogy azt a nagy karikát nem tüntette el a nyílásról.
2012. jan. 15. 22:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen karikát honnan?
2012. jan. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A légszűrő házra gondoltam!!!
2012. jan. 15. 22:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Így már értem. Nos, ebben nincs semmi meglepő: így volt egyszerű. A gyári légszűrőház tökéletesen illeszkedik a befecskendezőre (azért gyári) és van neki egy kivezetése, amire igen jól rá lehetett applikálni a direktszűrőt AWAB-bilinccsel. Közte pedig légmentesen zár, a levegő csak a csonkon át jut be és csak a fojtószelepházhoz mehet.

Igaz, így, hogy nincs benne légszűrő, teljesen felesleges és áramlástani szempontból talán jobb is volna valami egyszerűbb formájú kanyar oda hátra (na, mondjuk nem az ott örvénylő levegő miatti veszteség fogja lehúzni a motor teljesítményét). De azt házilag kialakítani úgy, hogy mindenhol zárjon, ahol kell, nagy munka. Ez így "kéznél volt", nem kellett semmit sem faragni és ha valami miatt mégis szükség lenne a gyári légszűrőre, gyorsan visszaépíthető. Mondjuk télen jól jön az, mert a direktszűrők hidegben nem előnyösek.

2012. jan. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a kommentet!
2012. jan. 15. 23:28
 7/8 anonim ***** válasza:
A sportlégszűrőtől nem lesz semmivel se jobb,erősebb az autód pénzkidobás csak hangosabb lesz.
2012. jan. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

van értelme a sportlégszűrőnek... csak magába ha ezt cseréled, akkor nem érsz el vele semmit... főleg ha még alap a motor is teljesen...egy kis tuning után már más a helyzet....


de az előttem szólónak igaza van... nagy hang.. esetleg egy kicsit jobb gázreakció...


bár megoszlanak erről a vélemények... kis így.. ki úgy :)

2012. jan. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!