Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a régi...

Mi a véleményetek a régi swiftekről?

Figyelt kérdés

Ha nem szereted miért, ha igen miért?

Ha volt milyen volt.


:)


2012. jan. 6. 19:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igénytelen autó. Nem kell vele foglalkozni. Első autónak jó. Amit ellne mondanék, hogy fapados az egész. Gagyi ülések, gagyi műszerfal stb. Továbbá az, hogy nem mindenki tűri meg az úton suzukisokat. Inkább egy f astrát vennék. Ugyan annyi pénzért kapod.
2012. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem szeretem őket! Gagyi az egész. Rossz felépítés, nem biztonságosak. Kezdő autónak talán jó, de amúgy nem egy nagy szám.
2012. jan. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt, mégpedig a legjobban lenézett 1.0 GA. Tudtam, mire veszem, arra is használtam: városban jönni-menni, csomagokat, családtagokat hurcolászni, amolyan motorizált, fedeles bicikliként. Nem mentem vele több száz kilométeres nyaralásra, nem akartam ezzel csajozni és a szomszédnak sem az ütött-kopott piros rettenettel akartam megmutatni, hogy nekem milyen jól megy.

Én szerettem. Amire használni akartam, arra jó volt, nem zavart az olcsó anyagból készült műszerfal (legalább nem szakítja ki az almásláda sarka, mint a méregdrága bőrkárpitot), a kényelmetlen ülések (nem ültem benne egyhuzamban órákat) és a nem túl stabil, de annál hosszabb életű futómű sem (nem akartam ralizni).

Sőt, még az sem aggasztott, hogy hogyan törik. Nem volt sem jobb, sem rosszabb egy akkoriban kb. ugyanannyiért kapható szétrohadt Mercedes W201-nél vagy BMW E30-nál, pedig "azok azér' ótók ám, nem holmi szuzukik!". Inkább örültem neki, hogy problémamentesen közlekedik, csak a kötelező szervizeket kéri és biztosan, meglepetésektől mentesen visz el A-ból B-be.

2012. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekünk volt a családban több is, egy a mai napig van.

Minőségben hagy némi kívánnivalót, de tényleg nem sok meló van vele és elég jól bírja a strapát.

Első autónak szerintem ideális választás, ha találsz egy megkíméltebb darabot.


(Nagyszüleimé 10 éve tökéletesen üzemel, semmi baja nem volt egyszer sem és 1.0ás létére tud menni is ha kell.)

2012. jan. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem volt már az összes típusa,kivéve az 1.6 16V.

Az 1.0 tetszett a legkevésbé és a GTI tetszett a legjobban.

A GTInek iszonyat jó volt a gyorsulása,kevés fogyasztás mellett.Egy korszerű erős motor volt,a korát megelőzte annak idején(16V,DOHC,Twin Cam).Az enyém 1987 évjáratú volt.

A .1.3 16v 85Le változat sem rossz,ez fogyasztja a legkevesebbet.

Ami tetszik bennük:a motor dinamikusan mozgatja a karosszériát,megbízható,mindent kapok hozzá olcsón,igénytelen.Szóval olcsón elvisz A-ból B-be

Ami nem tetszik:könnyen törik,nincs prestizse(sokan lenézik)igénytelen műanyag belsőtér,1.0 -nél egyenetlenül járó motor.

2012. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem egy luxusautó, de ha az az elvárásod egy autótól, hogy olcsó legyen és minden körülmények között elvigyen A-ból B-be, akkor a lehető legjobb választás.
2012. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kényelmetlen,fapados,igénytelen(nem jó értelemben) guruló koporsó.
2012. jan. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Az,hogy guruló koporso az összes kisautóra igaz.Nem hiszem,hogy egy Matizban,Ticoban,Seicentoban nagyobbak lennének a túlélési esélyeid egy garamból esetén.Aki még is ilyen autót vesz,hidd el tisztában van vele,hogy egy nagyobb autóban több az esélye a túlélésre egy balesetnél.Mégis sokan megveszik ezeket a mini autókat,mert nem telik másra.
2012. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Érdekes dolog ez én szeretem mert kevest fogyaszt, igénytelen, nem kell minden héten szervízbe vinni,ja és szinte az egész rokonságnak Suzuki van megmég van két Tico is. Érdekes módon senki sem panaszkodik rájuk ja és ha összehozzom a rokonságot tele van az udvar a régi Swiftekkel és Ticoval!
2012. jan. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Akinek tetszik vegye.Igen tudom hogy a kis autók nem biztonságosak nincs és nem is lesz kisautóm.
2012. jan. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!