Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan érhetnék el alacsonyabb...

Hogyan érhetnék el alacsonyabb fogyasztást? Lada 2105

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy lakott területen kívül mért fogyasztásom 18 liter/100km, városon belül 20-tól a végtelenig és ez így elég költséges. Túl vagyok a hátsókerékhajtás élvezetein, driften, ralin ésatöbbi, mondhatni papósan vezetek, max 80km/h és fokozatosan gyorsítok ki, szivatót nem sokáig hagyom rajta mert hamar megmelegszik, de nincs több ötletem. Érdemi különbség nem volt tapasztalható. Az autóban 105 000 km van, sosem volt hajtva.
2011. dec. 19. 16:14
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
cserélj légszűrőt és nézd meg a fúvókákat! nekem 130-as főfúvóka volt benne és egy mocskos légszűrő.. ezekcseréje után lement 8 literre!
2012. jan. 9. 20:44
 12/15 partyzan válasza:

Én most nyáron az 1,3as 2105-el 6,8as fogyasztást értem el Budapest - Balaton (és vissza) útvonalon (7-es úton), elég sok csomaggal. 80-100km/h sebességgel.

Gyakran rakd be üresbe, had guruljon. Ne pörgesd nagyon, hamar válts fel. A szívatót sose felejtsd el visszatolni!

Hosszabb piros lámpánál a motort is leállíthatod.

2012. aug. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
bár egyszerűbb a motorféket használni a gurulás helyett mert mikor motor fékezel akkor nem kap üzemanyagot a motor,viszont ha gurulsz akkor alapjáratot kell neki fent tartania :)
2012. aug. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 WaffanJafar válasza:

Üdv mindenkinek,akkor én azt hiszem összetehetem a két kezem a ladám fogyasztásával kapcsolatban,21053 nova,tehát 1.5-ös láncos motor,5 sebességes váltó gyárilag!Megjártam vele a Hódmezővásárhely-Paks utat utánfutóval,odafelé egy Pannóniát vittem,vissza üresen húztam,90-100 között mentem mindenütt,kivéve a lakott területeket,és amikor hazaértem kiszámoltam a fogyasztást,nem akartam elhinni hogy 7 liter/100km jött ki,még 3x újraszámoltam de nem változott!Azt mondanom se kell hogy örültem mint majom a farkának,mert én 10 literre vagy többre gondoltam 100km-re!Még most sem nagyon akarom elhinni,de kénytelen leszek!Mikrokapcsolós karbi van rajta,szerintem gyári 2105,még nem néztem,ha jó nem szedem szét csak hogy dolgozhassak rajta!

Miklós

2014. szept. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Kedves Miklós!

Köszönöm a válaszod, sajnos az én autóm már nincs meg, de a 7 literes fogyasztás egy jó állapotú gyári motornál abszolút elképzelhető. Az enyémet már fúrni kellett volna, de ezt megtette egy ismerősöm, az új tulaja. Gondolom, ez is közre játszott.

2014. szept. 27. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!