Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan érhetnék el alacsonyabb...

Hogyan érhetnék el alacsonyabb fogyasztást? Lada 2105

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy lakott területen kívül mért fogyasztásom 18 liter/100km, városon belül 20-tól a végtelenig és ez így elég költséges. Túl vagyok a hátsókerékhajtás élvezetein, driften, ralin ésatöbbi, mondhatni papósan vezetek, max 80km/h és fokozatosan gyorsítok ki, szivatót nem sokáig hagyom rajta mert hamar megmelegszik, de nincs több ötletem. Érdemi különbség nem volt tapasztalható. Az autóban 105 000 km van, sosem volt hajtva.
2011. dec. 19. 16:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ezek a fogyasztási értékek abszolút nem normálisak egy 2105-től. Nagyjából ennek a felét kellene produkálnia.

Valószínűleg a karburátor lehet rettenetesen elállítva. Ha nem a gyári, 2105-tel kezdődő cikkszámú, vákuumos darab van rajta, akkor érdemes azt beszerezni, mert a mechanikussal szeret többet enni. Ezen kívül meg kellene nézni a fúvókákat, hogy ugyan mi van belefaragva, lehet, hogy nem ártana síkba csiszolni az illeszkedő felületeket, az sem kizárt, hogy a pillangószelepek tengelye lóg, falsot kap mellette a motor...

Sokan hiszik azt, hogy be tudják állítani a Ladák karburátorát, de bonyolultabb, mint képzelik. Lehet, hogy valamelyik aranykezű előző tulajdonos tudott egy tuti beállítást, azért szenvedsz most.

Ezzel már jó eséllyel meg tudod közelíteni a gyári, 8-10 l/100 km körüli fogyasztási értékeket, de ahhoz, hogy igazán jó eredményt érj el, a gyújtást is gatyába kell rázni (semmit sem ér a tökéletes karburálás, ha az üzemanyag fele dolgavégezetlenül megy ki a kipufogón) és a kötelező körökről sem szabad megfeledkezni (helyes guminyomás, felesleges lomok kihajigálása az autóból, gyors bemelegedés, motorfék intenzív használata - főleg takarékrendszerrel szerelt, ún. mikrokapcsolós karburátor esetén).

2011. dec. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszi a választ, a karburátor gyári rajta, a keveréket és a gyújtást faterral állítottuk be, hogy szépen járjon a motor.
2011. dec. 19. 16:28
 3/15 anonim ***** válasza:
Az is egy jó módszer, de nem biztos, hogy a legjobb... Sajnos a legendásan faék egyszerűségű Lada-motor annál azért bonyolultabb, hogy elég legyen a karburátor beállításához annyi, hogy szépen jár a motor. Érdemes megnézni a gyertyák képét, az sokat segíthet abban, hogy vajon melyik tartományban kap több benzint a kelleténél. Lehet, hogy alapjárat közelében szépen duruzsol és padlózásra is készségesen reagál, de mondjuk középen borzasztó sokat kap.
2011. dec. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Egyik haverom is hasonlóan járt. Már egy hete megvolt a piros 2105, gondolta beállítja a karbit, az iskolától már nem volt benzinje hazafelé.

[link]

Itt egy leírás a karbi beállításához. Érdemes átnézni van-e sérülés (pl. repedés) a karbin, ha szemmel láthatóan nincs, akkor lehet tisztítani és állítgatni. A gyári értékekre visszaállítva elméletileg nagyjából jónak kell lennie, ha utána el akarod állítani, akkor legalább tudod honnan indulsz.

2011. dec. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nos akkor amit legelőször tegyél meg az az hogy lekapod róóla azt a régi karburátort , vegyél hozzá egy felújítókészletet amiben tömítések is vannak ,szedd szét pucolj ki mindent és rakd össze a felújítókészlettel! Ez olcsóbb megoldás. Majd vedd le a légszűrőházról a kartercsövet és nézd meg mennyire füstöl , ha ezt megszemlélted fogd be a kartercső végét hogy ne tudjon kifújni és figyeld meg hogy a nivópálca megemelkedik-e közben! Ne nagyon sokáig tartsd mert a szemedbe lövi a pálcát... ,cserélj benzinszűrőt és ellenőrizd hogy biztos jó-e az előgyújtásod! Vegyél bele új gyertyákat és kábelt! igaz hogy 10 ezer pénz alatt megvagy vele de nézd a dolog jó oldalát ha ez megvan mind és még mindíg sokat eszik akkor ezek az alkatrészek kilőve! Az autó előgyújtását úgy kell beálltani hogy mikor felpörgeted a motort ne gyorsan tedd azt hanem kiveszed üresbe és szépen lassan adagolod neki a gázt (fontos hogy ne gyorsan) mert mikor lassan adod neki észre lehet venni hogy valamelyik fordulaton egyet bedadog (de csak egyet) ... akkor jó az előgyuszi ha ez az egy bedadogás eltűnik folyamatos fordulat emelésénél! nyugodtan 4-5 ezerig emeld a fordulatot ,ez a hang olyan mint mikor menet közben pöffenne egyet de nagyon kicsit érezni
2011. dec. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
a felújító készlet már akkor megvolt mikor megvettem, KG ismét köszi a segítséget, a gyújtásomat műszerrel beállítjuk ismerősnél és meglátjuk gyári beállítással hogy alakul a fogyasztás köszönöm a válaszokat
2011. dec. 19. 20:47
 7/15 anonim ***** válasza:

Esetleg ha van gy ismerősödnek egy beállított karbija amit kölcsönkérhetsz egy hétre, akkor megpróbálhatod először azzal.


Tudom hogy teljesen más, de engem a Pannoniám szivatott meg alaposan: műszaki előtt minden rendben volt, elvittem utánfutón, hazajöttem, letoltam, kerültem vele egy kört és elfogyott 5 liter benzin 60 km-re. Cseréltem úszót, szivató gumipogácsát, úszótűt, súbert és semmi sem változott. Feltettem egy másik karbit (szerencsére van már vagy fél tucat) ugyanazokat az alkatrészeket (súber, súbertű, úszó tűvel, szivató) beleépítve és elmúlt a gond. Ez csak egy lehetőség, nem kell másik karburátorért szaladni, de ha a rendes beállítás nem vezet eredményre, akkor lehet más jellegű gond is.

2011. dec. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
vagy egyszerűbb ha teszel rá egy 07-es karbit ;)
2011. dec. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A szomszédom is küzdött hasonló problémával, neki is 100.000 körül volt a motorban.Kezdték ők is az előbb leírtakkal, majd befejezték 1 komplett motor generállal.Sose hajtotta a gépet, közel 60 felé jár az öreg nem 1 rally versenyző.
2011. dec. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Nekem is 2105 ös Ladám van, az is megeszik 18-20litert 100 on, nem tudom h mi lehet a baja.
2012. jan. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!