Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Számítanak az alábbi dolgok...

Egerecske kérdése:

Számítanak az alábbi dolgok autóvezetésnél? (lent)

Figyelt kérdés

Szóval én egy kezdő tanuló vezető vagyok, és ugye pár orra gyakorlat után már éreztem h azért sokkal jobb vagyok,fejlődök. Viszont Egyik napról a másikra más cipőbe mentem, egy vastagabb talpú bakancs volt rajtam. Igen csak , lefulladtam párszor.

Korábban csak egy könnyű sport cipő volt rajtam, és hirtelen álltam át a másik cipőre.

Tehát van alapja h, azért bénáztam el a dolgot mert cipőt cseréltem, vagy inkább az játszik közre h még nagyon rutintalan vagyok, mert még tanulok?

A másik meg az hogy , aki évek óta tapossa a pedált ,millió rutinnal , nekik is gondot okoz ez a dolog?


2011. dec. 3. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

A cipő nagyon nagyon sokat számít a vezetésnél. Vastag talpú cipőben nem lehet vezetni. Nem csak te, más sem tudna.


Olyannyira számít, hogy nekem pl. külön vezető cipőm van, és csak abban szeretek vezetni, mindig átveszem. Az összes többi cipőben sokkal rosszabb.


Az autóversenyzőknek külön cégek specializálódtak csak arra, hogy kifejezetten olyan cipőt csináljanak, ami jó az autóversenyzéshez. Ezek a cipők elég drágák, viszont nem véletlenül ezeket használják, ég és föld a különbség egy sima utcaihoz képest, egy bakancshoz képest meg pláne.


A forma 1-ben pedig már mindenkinek személyre szabottan csinálják a cipellőt.

2011. dec. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Evekkel ezelott itt a kuplongos kocsikat a vezetoiskola mezitlabaan tanitotta. Tanuloknak mezitlabon kellett vezetni a leckeken. En is igy tanultam. Most termeszetesen ezt mar nem engedik meg, de szamit a talp vastagsag. Nem tudsz annyira erzekelni.
2011. dec. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 93Mumus válasza:
100%
Nekem kb 1 éve van jogsim, szóval én is cipőváltos időszakban tanultam vezetni. A hibázásid forrása elsősorban a kevés tapasztalat, de a cipő cseréje is sokat tett hozzá. A vastagtalpú cipőben nem tudsz olyan finoman dolgozni mint a vékonyban, de hamar hozzálehet szokni ahhoz is. Idővel mind1 lesz. Így 1 év is után még egy kicsit nekem is furcsa volt a cipőcsere, de már nem változtatott semmit a vezetésemen. Rem. segítettem.
2011. dec. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
amugy a kresz oran szoktak oktatni hogy vezetni megfelelo oltozekben kell es itt az oktatok kulon fel is szoktak hivni a figyelmet foleg a csajoknal hogy a magassarku es vastagtalpu cipok kifejezetten NEM a megfelelo oltozek kategoria
2011. dec. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 atilis ***** válasza:
Váltócipőt én is hordok a kocsiban. Ez legalább kényelmes a vezetéshez, és nem mellékesen, ha hóból, sárból szállsz be a kocsiba, nem kened össze az autó belsejét sem.
2011. dec. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én nyáron jártam vezetni, szandálban, meg volt hogy papucsban, csak annyit mondott az oktató vizsgára cipőbe menjek:) akkor vezettem először cipőbe és semmi baj nem volt.
2011. dec. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
15-20 év vezetés után mindegy mi van valaki lábán. Akkorra már meg lehet szerezni annyi tapasztalatot, hogy ne csak lábbal érezze valaki az autót. Kezdetben persze fontos. Olyan cipőben vezess, ami kényelmes és lehetőleg elfér a pedálok között és nem szorul be oda.
2011. dec. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,sokat segítettetek.
2011. dec. 4. 14:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!