Szeged, Miskolc, Pécs, Győr stb. ezek Magyarországon nagyvárosnak számítanak. De európai viszonylatban kis vagy középvárosok?
de azért nem lehet egy kalap alá venni a 90.000 és a 490.000 lakosú városokat.
én inkább így sorolnám be őket:
200.000 alatt kisávros
200.000-500.000 közepes város
500.000+ pedig nagyváros.
Ha már Debrecent Mo-n nagyvárosok közé soroljuk akkor arányosan nézve mondjuk a fél millió lakosú Göteborg(Svédo.) is lehet nagyváros..
Szerintem ez csak átmeneti. Előbb-utóbb nem lesz több hitel, nem lesz több fejlesztés és akkor elindul a népesség csökkenése. Ahogy nézem, elég jól álltok az egy főre jutó adósság terén is.
Ezek a városok európai viszonylatban sem nem kicsik, sem nem nagyok, tehát közepes méretű városok.
Pl. Genf lakossága is csupán 190 ezer fő körül mozog, Salzburgé is így körül, Mainz vagy Lübeck is 200 ezer fő körül van, és ezeket a városokat nehezen lehetne kisvárosnak nevezni, mert mind jelentős és neves városa a kontinensünknek, viszont nyílván ezek a kategóriájú városok távol vannak a több milliós Londontól, Párizstól, Budapestől, stb., ellenben jócskán felülmúlják minden tekintetben a pár tízezer fős városkákat, amik valóban kicsik.
Kijavítanám az egyik hozzászólót, aki szerint az országos tendencia miatt, Debrecen lakossága is hamarosan 200 ezer alá süllyed, ugyanis, bár az össznépesség csökken, a megyeszékhelyek és Budapest lakossága hazánkban, az utóbbi jó néhány évben ismét elkezdett nőni, az utóbbi 10 évben megfigyelhető egyfajta reurbanizációs folyamat, ami alól csak Miskolc a kivétel, Debrecen lakossága is úgy 2002 környéke óta folyamatosan nő, vagy maximum stagnál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!