Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motoros jogsi fél nap alatt?

Motoros jogsi fél nap alatt?

Figyelt kérdés

Egy fél napos tanfolyammal megszerezhetik a jogosítványt motorra azok, akiknek autóra már van engedélyük. Szakértők szerint ezzel kevesebb dugó lesz a városban, és a robogósok is nagyobb biztonságban lesznek, mert fel tudják venni a forgalom tempóját. A motorozás legnagyobb előnye azonban, hogy sokkal olcsóbb, mint az autó.


[link]


Valaki tud esetleg valami bővebb informácíot erről?


2011. dec. 2. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szánalmas dolog. Megszégyenítik a rendszámos motorosokat, és motorokat ezek a B-szökevények.
2011. dec. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ennyit tudsz a dologról? Ez volt a kérdés??

Örülök hogy te igy tele vagy pénzzel!

De én szegény vagyok és örülnék olcsóbb lenne már a jogsi!!!!!

2011. dec. 2. 19:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Az első hülyeséget ír, én 14 éves korom óta motorozok nem éppen 50-es gépeken, eddig jogsi nélkül( sohasem okoztam balesetet, nem száguldozok, nem ölöm a gépeimet) csak B-m van, de most letetszem ezt és legalább 125-öst vezethetek legálisan.

Szerintem nagyon jól tették ezt is, de akkor inkább 250ccm-re és 20kW-ra tehették volna a max mércét.

2011. dec. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jó ötlet ez, csak ki találta ki azt a baromságot h fél nap alatt.. Még ilyen f@szságot. Legalább 3 NAP legyen akkor már. Aki fél nap után felül egy 125-ösre, az egyből egy autó hátuljában, vagy oldalában végzi. Esetleg csak simán kicsúszik és összetöri magát. Főleg így télen. Mivel pont december 1.-jétől vezetik be. Hát gratulálok!
2011. dec. 3. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

végre! ha csak néhány tucat autós átül ezért a motorra, már megérte.

és ráadásul a motorok is olcsók 125 - 11KW alatt: [link]

2011. dec. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát 125 cm3 az semmi erőbe most egy 100cm3 motoral járok B jogsival. De viszont 50cm3-nél jóval jobb 125cm3 azért a városba lehet tartani a tempot a sok kocsival akik elsodornak ha nem tudsz velük haladni a forgalomba!

Meg hát 100 kilo felett vagyok igy kel a köbcenti!

Aki meg 125 miatt csinál balesetet az erősen béna az 50 el is fog!Mindegy hány napot jár majd suliba.

2011. dec. 3. 18:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nekem hivatásos A,BE,CE,DE,TR PÁV 1,2 kategóriám van!

Szerintem nehezebb lesz a vizsga, ugyan is az elméleti gyakorlati rutin járműkezelés és forgalmiból hatósági vizsgát kell tenni!


A hatóság sem hülye a pótvizsgákból simán meg fognak élni, sok sikertelen vizsga lesz.

Ugyan is tanfolyam mentesen tesznek hatósági vizsgát !


Ami igaz hogy olcsóbb meg minden de az emberek 90% megfelelő hozzáértési tudás hiányában fognak vizsgázni!

Persze aki motorozik vagy motorozott nem lesz nehéz helyzetbe, de aki sosem vezetett motort annak autóból motorra pattani csak mert havi színten 5-8 ezerrel esetleg olcsóbb.. Szerintem öngyilkosság de mindenki azt csinál az életével amit akar.


Már nem tudnak mit ki találni hogy az embereket hogy vegyék le pénzzel ez mind a pénzről szól!

Az ember életek meg le vannak sz@rva ezért tartom ezt szánalmasnak..


Ha meg az emberek bukdácsolni fognak akkor meg ugy is ugy jön ki majd az egész mint ha tanfolyamra be íratkoztott volna valaki!


Számoljunk csak egy forgalmi pótvizsga 11 000.- ft

És a többi valakit elvágnak 3x az már 33 ezer ft a hatóság részére.


Nagyon ügyesen ki találták ezt! :)

Azt ne gondolja senki hogy be íratkozik egy ilyen oktatásra mondjuk ma holnap meg már jogsit kap mert nem így lesz. :)


Kő kemény hatósági vizsgát fognak tetetni mindenkivel tanfolyam nélkül.

Én annó tanfoylam mentesen végeztem a trolivizsgát!


Nekem nem volt nehéz mivel már volt buszos kategóriám elötte.. meg vezettem ezt azt amaszt, de volt velem egy oktatáson egy srác őt troliból elvágták sosem vezetett semilyen buszt csak autót!


A szakoktató vizsgához kelett vagyis szükség volt rá! :)

2011. dec. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Fél nap alatt biztos nem lesz motorosjogsid. Itt a lényeg: [link]

Számold rá még az okmányirodát, 1-2 hét pluszba, mire a kezedben lesz.

2011. dec. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az első az egy faszjankó!!!

Egyébként tényleg lehetne 2-3 napos a tanfolyam, de szerintem aki 125-ös mocira akar jogsit, az már nagyjából vágja, hogy hogy kell vezetni(persze nem minden esetben:))


[link]

2011. dec. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!