Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek a Shell benzinkuta...

Szerintetek a Shell benzinkutakon miért olyan erőszakosak a kutasok, hogy pl. ne sima dízelt kérj hanem valami felturbózott drágábbat?

Figyelt kérdés
Annyira erőszakosak, kerek perec megmondom nekik, hogy simát kérek, és még próbálnak poénkodni, hogy de biztos? biztos jól meggondoltam? Nyilván azért lehet mert nő vagyok, de már gyomorgörccsel megyek a shell-hez... Ha párom kocsijával vagyok, nem tudom elkerülni a shell kutat, mert céges az autója és oda szól a kártya, de ha a sajátommal megyek, nagy ívbe elkerülöm őket! Szerintem telejsen rossz vásárlói politikát folytatnak!
2011. nov. 30. 13:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én is nő vagyok, több mint 20 éve egy helyen tankolok, igaz hogy már egyre ritkábban, de nem szoktak "erőszakoskodni". Ajánlanak valamit, megmondom hogy köszönöm nem, vagy hogy én már ellenőriztem, ezzel le van zárva. Sokszor oda sem jönnek megkérdezni hogy segíthetnek-e, de ezt nem is bánom.
2011. nov. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

mi diszkont kútra járunk, ott nincsenek ilyen mitugrászok, magamnak tankolok, azt fizetem ki, amit beletettem az autóba, aztán csókolom.

olcsó, stresszmentes :)

2011. nov. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ja azért, mert ki van nekik adva. A kút üzemeltetője sokkal több jutalékot kap a Shelltől egy literenként 30 Ft-tal drágább üzemanyagból. Egyébként a V-Power racinggal nem éreztem semmi extra dolgot, csak azt, hogy többe fájt a tankolás. Azóta arra hivatkozom, hogy csalódtam benne és ez nem Ferrari ebbe jó a mezei benzin is.
2011. nov. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki hogy simát tankoljon, nem kérsz mást, és csak a sima árát fogod kifizetni. Pont. Ha esetleg "véletlenül" a másikat tankolja, akkor is csak a sima árát fizesd ki. Ha nekiállnak kekeckedni, a kulcsszó a "kérném a vásárlók könyvét" és a " van ismerősöm az apeh-nél"... :)
2011. dec. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ezért kell magadnak tankolni akkor nem tudnak átb_szni én sosem engedtem és nem is fogom a kutasoknak hogy helyettem tankoljanak,a szélvédőt se mossák le,a folyadékokat se ellenőrizzék.Valaki írta hogy a kocsijának a tetejére dobta a kutas a tanksapkát na én biztos kirugattam volna mit képzel magáról.De ha mégis lemossák a szélvédőt akkor se fizetek érte :D
2011. dec. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes,én ha beállok a 16 éves Fordommal,tőlem nem kérdezik meg.. :)) De különben maszek kúton tankolok. Hétvégén 20 Ft-al olcsóbb az üzemanyag,és a kutas csak akkor jön ki,ha kérek tőle valamit.. Halál nyugalom. Bár egyszer én is elküldtem egy kutast,az autó frissen mosva,ragyogott,ablakok,stb. Beállok a kútra,tankolok,bemegyek fizetni. Jövök ki,a kutas a mocskos vízzel mossa az ablakot. Mondom neki: Ember! Tiszta a kocsi,az ablak is! Mem láttad? Ő nem.. Na mondom kotródj innen..
2011. dec. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Napkiraly ***** válasza:
Sztem menj olyan kúthoz tankolni, ahol fizetnek a kutasoknak, és nem a borravalóból kell megélni. Utálom amikor odajön a csicska, hogy tankoljon, lemossa a szélvédőmet, olajat adjon, stb.
2011. dec. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Emberek legyünk egy kicsit megértőbbek! Én is dolgoztam benzinkúton és mindenképp ajánlani kell mindent mert ellenőrzik. Sok a próbavásárló, és ha nem ajánlod neki akkor megy is a panasz, kirúgások stb. Sok olyan ember volt akihez nem szívesen mentem oda ajánlani, mert bunkó volt, pedig muszáj.
2013. jún. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Graf Spee válasza:

Sziasztok gyerekek!


Hallgassatok meg erről egy benzinkutast.


Azért próbálják a kutasok a kút prémium üzemanyagját eladni, mert van egy célszám.


A shellnél a legrosszabb.

Ott napi célszámot néznek. Meg van adva, hogy a Vpower 100-ból ennyit, a Vpower 95-ből ennyit, a Vpower Dieselből ennyit adj el. 2 óránként jön az értesítésük, hogy hogyan állnak egy papíron. Nem egy shelles vállalkozó meg úgy beszél a beosztottjaival, mint a kutyával vagy még rosszabb módon, ha nem sikerül teljesíteni ezt a célszámot. NEM VICCELEK!!!


Én MOL-nál dolgozok ott is napi célszám van megadva (elvileg külön benzinből és dízelből), de a hóvégi állás az ami számít és gyakorlatilag csak az számít hogy ennyi liter prémiumot eladtál (ha ennek a 100%-a dízel az se gond.)


TÉVES álláspont az, hogy mi jutalékot kapunk ha több prémium üzemanyagot adunk el. Én spec. egyszer jutalmat kaptam már, mert 1266 literrel többet adtam el, mint kellett volna de ez csak a főnököm jóindulatától függött akinek a MOL kiadta azt a kutat. (voltam egy hónap végén egyszer majdnem minusz 1200 liternél is)


Elismerem vannak nagyon tenyérbemászó kollégák, de ugyanúgy vannak ilyen vásárlók is. A kutasok azt teszik ami a kötelességük. Elő van írva nekik, hogy mit kell mondaniuk.


Shellnél például dióhéjban: (mivel nem ott dolgozok de tudok róla ezért leírom lelkifurdolás nélkül)

1. Köszönés

2. Prémium üzemanyag ajánlása

3. Teli tank ajánlása (ezt a röhejt...)

4. Szolgáltatások felajánlása (keréknyomás ellenőrzés, szélvédőmosás, olajszint ellenőrzés, hűtővízfagyás ellenőrzés stb... ezek közül sokat felsorol)

5. Aktuális akciók ismertetése.

6. pl: egyes kút lesz és ne felejtse magával vinni a Club Smart kártyáját ha van


Röviden-tömören: Nagyon sok függ a vállalkozótól. Vannak nagyon szemét vállalkozók. Én ismerek egy olyan OMV-st aki a kutasnak egy nappalos 12 órás műszakért 2 ezret fizet (a többit keresse meg magának) egy éjszakásért 4800-at.


Megkérnék mindenkit próbáljatok velünk türelmesek lenni. Mi is csak a munkánkat végezzük, ahogy például egy Mcdonalts-os eladó is ajánl ezt-azt (nem jókedvéből pofázik, hanem mert elő van neki írva).

Én speciel nem is tankolok olyan benzinkúton, amely nem alkalmaz kutast. (ezen spórolni szerintem undorító dolog)

2014. nov. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!